Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Gada īsāko nakti jelgavnieki ielīgo pils saliņā

Pēc divu gadu pārtraukuma Jelgavas pils saliņā otrdienas vakarā svinēti vasaras saulgrieži – ievērojot tautas tradīcijas, kopā ar folkloras kopām maģiskā gaisotnē pavadīta gada garākā diena un ielīgota īsākā nakts, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sanākušie jelgavnieki labprāt iesaistījās saulgriežu rituālos – pina vainagus un vītnes, aplīgoja Jāni, kopā aizdedzināja ugunskuru. Jāpiebilst, ka daļa sanākušo līdzi bija ņēmuši arī iepriekšējā gada svētku vainagus, lai, tos iemetot ugunskurā, sadedzinātu arī neveiksmes un nelaimes.

Ar dziesmām, dančiem un rotaļām, kurās smelties enerģiju, klātesošos priecēja pašmāju folkloras kopa “Dimzēns”, Jelgavas novada folkloras kopa “Liepāre” no Jaunsvirlaukas, Bauskas novada “Dreņģeri” no Codes un “Svitene” no Svitenes, Dobeles novadpētniecības muzeja folkloras kopa “Leimaņi” un Rīgas Danču kluba dalībnieki.

Neiztrūkstoša vasaras saulgriežu tradīcija ir saules pavadīšanas rituāls, sanākušos aicinot uz Goda danci, kas šoreiz bija viens no garākajiem un vijās 20 minūšu garumā. Tāpat svētku reizē aplīgots lielais ozols Jelgavas pils parkā, kuram “Dimzēna” dziedātājas bija nopinušas aptuveni sešus metrus garu vītni.  

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.