Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Gada labākie jau otrreiz – Bērziņš un Čamane

GADA TRENERIS Juris Lauris ar saviem audzēkņiem Melāniju Čamani un Kristiānu Lauri.

Ikgadējā pasākumā “Sporta laureāts” pasniegtas balvas 13 nominācijās. Par 2023. gada labākajiem Jelgavas sportistiem tika atzīti šorttrekists Reinis Bērziņš un smaiļotāja Melānija Čamane. Interesanti, ka abi jelgavnieki identiskus apbalvojumus saņēma arī pirms gada.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
PAR SASNIEGUMIEM SPORTĀ 2023. gadā sveikti 15 sportisti, astoņi treneri, viena sporta spēļu komanda, viena sporta organizācija, kā arī godināts pilsētas gada sporta skolotājs un pasniegta balva par ieguldījumu sportā.

Kā norāda pilsētas Sporta servisa centra direktors Juris Kaminskis, Jelgavas sportisti 2023. gadā jauniešu, junioru un pieaugušo grupā izcīnījuši 114 zelta medaļas Latvijas čempionātā, 39 godalgotas vietas Baltijas čempionātā, 25 medaļas starptautiskās sacensībās, divas godalgas Eiropas jaunatnes ziemas olimpiskajā festivālā, septiņas Eiropas čempionātā un sešas pasaules čempionātā/Pasaules kausā.

SVINĪGĀ GAISOTNĒ sportistiem pa sarkano paklāju jādodas uz skatuvi pēc balvas.

Kopumā par sasniegumiem sportā 2023. gadā sveikti 15 sportisti, astoņi treneri, viena sporta spēļu komanda, viena sporta organizācija, kā arī godināts pilsētas gada sporta skolotājs un pasniegta balva par ieguldījumu sportā. Nozīmīgāko atzinību jeb gada sportistu balvu olimpiskajos sporta veidos otro gadu pēc kārtas saņēma gan Reinis Bērziņš, gan Melānija Čamane. “SK Zemgale” šorttrekists R. Bērziņš 2023. gadā ieguva Eiropas čempionāta bronzu 500 metru distancē. Tāpat Reinis izcīnīja trešo vietu arī divos Pasaules kausa posmos 1500 metru distancē – Drēzdenē (Vācijā) un Monreālā (Kanādā). Tikmēr Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas smaiļotāja M. Čamane triumfēja pasaules junioru čempionātā divniekos 500 metru distancē un izcīnīja Eiropas meistarsacīkšu sudrabu tanī pašā distancē. Savukārt Eiropas spēlēs daudzkārtējai Latvijas junioru čempionei 10. vieta 500 metros divniekiem un astotā vieta 200 metros jauktajiem divniekiem pieaugušo konkurencē. Melānijas treneris Juris Lauris saņēma gada labākā trenera balvu.

Par gada labāko sportistu neolimpiskajos sporta veidos bez pārsteigumiem atzina ārmreslinga kluba “Legacy Jelgava” pārstāvi Kristapu Blūmani, kuram zelts Eiropas un pasaules U23 kategorijā ar labo roku un sudrabs ar kreiso roku kategorijā līdz 75 kilogramiem. Tāpat viņš kļuva par savas svara kategorijas pasaules vicečempionu ar labo roku pieaugušo kategorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balvas saņēma arī gada perspektīvākie sportisti. No stiprā dzimuma pārstāvjiem pie tādas tika Jelgavas Ledus sporta skolas šorttrekists Linards Reinis Laizāns, kurš Eiropas jaunatnes ziemas olimpiskajā festivālā kāra sev kaklā divas medaļas – zeltu 500 metru un sudrabu 1000 metru distancē. Savukārt no daiļā dzimuma sportistēm par perspektīvāko atzina Rūtu Šķiru. Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas peldētāja izcīnīja uzvaru Latvijas čempionātā pieaugušajiem 50 metros brasā un Latvijas U19 čempionātā 4×50 metru kompleksajā stafetē. Savukārt Latvijas jauniešu un junioru čempionātā Rūtai piecas zelta medaļas.

JELGAVAS Specializētās skolas trenere Jeļena Visocka (no kreisās), gada perspektīvākā sportiste Rūta Šķirus un trenere Anželika Paegle.

Arī veterānu sports netika atstāts novārtā. Peldētājs Andrejs Dūda izcīnīja zelta godalgu pasaules čempionātā vecmeistariem 50 metros tauriņstilā, labojot arī sacensību un pasaules rekordu, distanci veicot 24,11 sekundēs.

Protams, labākā sporta spēļu komanda 2023. gadā bija hokeja klubs “Zemgale/LBTU”, kas 2022./2023. gada sezonā aizstāvēja Latvijas čempionu titulu, kļūstot arī par Baltijas čempioniem. Turklāt Jelgavas komanda aizkļuva līdz Kontinentālā kausa izcīņas trešajai kārtai, kur izcīnīja vēsturisku uzvaru pār Francijas čempioniem. Arī šī sezona iesākta teju izcili, komandai turnīra tabulā ieņemot līderpozīciju. Tās galvenais treneris Artis Ābols saņēma Jelgavas Sporta servisa centra speciālo balvu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
LABĀKĀ sporta spēļu komanda 2023. gadā hokeja klubs “Zemgale/ LBTU” dodas pēc balvas.
GADA KOMANDA

Savukārt gada sporta organizācijas balvu ieguva biedrība JFC “Jelgava”, kas mērķtiecīgi darbojas amatieru futbola attīstībā un popularizēšanā Jelgavā, organizējot dažādus turnīrus, kā arī aktīvi piesaistot atbalstītājus, veicot mērķtiecīgu darbu ar līdzjutējiem un darbojoties sociālo mediju telpā. Biedrības komanda šogad kļuva par Rietumu futbola līgas čempioniem un Latvijas futbola 3. līgas vicečempioniem, iegūstot tiesības startēt 2. līgā.

“Par ieguldījumu sportā” laureāti kļuva fizioterapeite Liene Brička, kurai ir būtiska loma dažāda līmeņa Jelgavas sportistu, tai skaitā sporta spēļu komandu, aprūpē, savainojumu un traumu profilaksē un gūto traumu ārstēšanā. Liene ir zinoša par jaunākajiem pētījumiem un metodēm fizioterapijā, turpina paaugstināt savu kvalifikāciju un prasmes, izmantojot kursus, seminārus un citas profesionālās izaugsmes iespējas.

SPORTISTIEM sportiski priekšnesumi.
AR PRIEKŠNESUMU uzstājas mīmu duets “Koka medaļa”.

Gada sporta skolotājas titulu ieguva Jelgavas Centra pamatskolas sporta skolotāja Inta Gurkle. Viņa ir mācību jomas “Veselība un fiziskā aktivitāte” vadītāja savā skolā. Atsaucīga gan ar skolēniem, gan ar kolēģiem, iesaistās dažādos pilsētas sporta pasākumos un kopā ar skolēniem vairākus gadus piedalās Latvijas Olimpiskās komitejas projektā “Sporto visa klase”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
GADA SPORTA SKOLOTĀJAS TITULU ieguva Jelgavas Centra pamatskolas sporta skolotāja Inta Gurkle.

Un visbeidzot nominācijas “Par augstiem sasniegumiem sportā” balvas saņēma smaiļotāji Katrīna Smiltniece, Kārlis Dumpis un Kristiāns Lauris, ārmreslingists Vladislavs Krasovskis, ūdens motosportists Kārlis Žūriņš (vadīja pasākumu “Sporta laureāts”), triatlonists Nils Kravalis, daiļslidotājs Kirils Korkačs, skvoša spēlētāja Una Ulmane un džudiste Anastasija Isajeva. Savukārt no treneriem pie šīs balvas tika “Tri-RunPro” triatlona treneris Mārtiņš Marnauza, Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas trenere Jeļena Visocka, Jelgavas Skvoša kluba trenere Baiba Lulle, Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas džudo treneris Guntis Malējs, Jelgavas Ledus sporta skolas daiļslidošanas treneris Andrejs Brovenko un šorttreka trenere Evita Krievāne.

SVINĪGĀ PASĀKUMA VADĪTĀJS un nominācijas “Par augstiem sasniegumiem sportā” laureāts Kārlis Žūriņš

LAUREĀTE nominācijā “Par ieguldījumu sportā” fizioterapeite Liene Brička. Sporta servisa centra fizioterapeite palīdz sportistiem atgriezties ierindā pēc traumām.

NOMINĀCIJAS “GADA PERSPEKTĪVĀKAIS SPORTISTS” uzvarētājs Linards Reinis Laizāns ar vecākiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


FOTO: JELGAVA.LV

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Zemgales Ziņas” #SIF_MAF2023

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.