Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Gaismas pili” neviens nav pārspējis

DANUTE BRIĢE (centrā) ar kora “Spīgo” dziedātājām.
FOTO NO DANUTES BRIĢES PERSONĪGĀ ALBUM

Danute Briģe ir Jelgavas 4.vidusskolas 12. klases skolniece un meiteņu kora “Spīgo” dziedātāja un kora prezidente. Viņa ir piedalījusies Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos 2015. gadā, un šogad būs viņas pirmie pieaugušo Dziesmu svētki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Ar ko tev saistās Dziesmu svētki?

Ar milzīgu kopības un vienotības sajūtu. Es to varētu saukt arī par mūsu tautas identitātes neatņemamu sastāvdaļu, tradīciju. Šī tradīcija, tāpat kā mīlestība uz mūziku, tiek nodota no paaudzes paaudzē, un tā ir vērtība, ko nedrīkstam pazaudēt. Tā tas noticis arī manā ģimenē – mūzikas mīlestību esmu pārmantojusi no savas omes, kas arī ir mācījusies 4. vidusskolā. Es ļoti gribētu cerēt, ka Dziesmu svētku tradīciju nākotnē izdosies saglabāt, un par to lielā mērā atbildīgi esam mēs, jaunieši.

Pati esmu piedalījusies jau Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos 2015. gadā, kad mācījos 4. klasē, bet šogad būs mani pirmie pieaugušo Dziesmu svētki. Mēs, kora dalībnieces, svētkus ļoti gaidām. “Spīgo” dziedu jau piekto gadu, un Dziesmu svētki vienmēr bijis kā mērķis, uz kuru tiekties. Ceru svētkos izbaudīt daudz emociju, saviļņojuma un pacilātības sajūtu, kas nav ikdienā.

– Dziesmu svētki būs kā darbs vai kā atpūta?

Iepazīstoties ar svētku norises kārtību, šķiet, ka gan darbs, gan atpūta. Mēģinājumu grafiks izskatās ļoti saspringts, un, tā kā būs vasara, varētu būt arī ļoti karsts. Beigās jau tas noteikti vainagosies ar skaistiem koncertiem un gandarījumu par paveikto.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kora “Spīgo” vārdu jau atpazīst daudzi, tāpēc tas uzliek papildu atbildību. Mēs sevi daudzas reizes esam pierādījuši dažādos konkursos, un ir jāstrādā tālāk, atpakaļceļa vairs nav.

– Kas, tavuprāt, būs grūtākais gaidāmajos Dziesmu svētkos?

Sadzīves apstākļi un dzīvošana skolā mani nebaida, jo ar kori esmu jau bijusi garākos izbraukumos kā pa Latviju, tā pa citām valstīm, un šajā ziņā man problēmu nav bijis. Vairāk uztrauc iespējamais karstums, īpaši atceroties iepriekšējos Skolu jaunatnes dziesmu svētkus, kad daudzus bērnus Mežaparka estrādē piemeklēja veselības problēmas. Ceru, ka laikapstākļi šogad mūs tomēr pažēlos, jo mēģinājumi paredzēti vairākas dienas un garas stundas.

– Kāda ir tava mīļākā dziesma no Dziesmu svētku repertuāra?

Iespējams, ka tas skan klišejiski, bet arī man, kā daudziem latviešiem, tā ir Jāzepa Vītola “Gaismas pils”, un, manuprāt, neviens jaunrades darbs to tuvākajā laikā nepārspēs. Mani saista gan šīs dziesmas ideja, gan arī izpildījums. Patīk dziesmas daudzbalsība un tas, ka tā ir jauktā kora dziesma, jo, līdzko pievienojas vīru balsis, dziesma iegūst plašāku un grandiozāku skanējumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Vai nebaida garie mēģinājumi pirms Dziesmu svētkiem?

Domāju, ka nē, jo, tiklīdz beigsies mācības skolā, slodze kļūs mazāka un būs pietiekami daudz laika dziedāšanai. Dziedāšana man un klasesbiedrenēm ir dzīves nepieciešamība, bez kuras ikdiena nav iedomājama. Mīlestība pret dziedāšanu un kora mūziku mani pavadījusi kopš bērnības, un es varētu nākt uz mēģinājumiem kaut vai katru dienu. Domāju pēc 12. klases savu dzīvi saistīt ar mūziku.

– Kas būs tavi atbalstītāji gaidāmajos svētkos?

Protams, tā būs mana ģimene, kas nāks skatīties un klausīties koncertu Mežaparka estrādē. Arī lielā māsīca dzied “Spīgo”, kaut jau ir skolas absolvente.

– Kāds ir tavs novēlējums jauniešiem, kuri vēl nav iepazinuši kora mūziku?

Es novēlu atnākt un pamēģināt dziedāt korī, jo tas ir brīnišķīgs veids, kā ne tikai attīstīt savus radošos talantus un muzikālās dotības, tas arī veicina domāšanu un smadzeņu darbību kopumā. Kora dziedāšana noteikti ieaudzina centību, atbildību pret kolektīvu un disciplīnu, kas ir vērtīgas īpašības ikvienam. Tas ir arī brīnišķīgs kopā pavadīts laiks un iegūti jauni draugi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Zemgales Ziņas”.

#SIF_MAF2022

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.