Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Gerhards biškopjiem sola lielāku atbalsta finansējumu no 2023.gada

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) ikgadējā Biškopības pavasara konferencē atzīmēja biškopības nozares lomu Latvijas tautsaimniecībā un solīja biškopjiem lielāku atbalsta finansējumu no 2023.gada.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA informēja ministra padomniece Kristīne Kļaveniece, zemkopības ministrs atzinīgi novērtēja pēdējos gados novērojamo pakāpenisko bišu saimju pieaugumu. Pagājušajā gadā Latvijā bija gandrīz 3 400 biškopības saimniecību ar vairāk nekā 100 000 reģistrēto bišu saimju.

“Apzinoties nozares lomu Latvijas tautsaimniecībā, šogad biškopjiem darbības attīstībai un atbalstam paredzētas valsts subsīdijas 300 000 eiro apmērā. Savukārt jaunajā Kopējās lauksaimniecības politikas Latvijas stratēģiskajā plānā no 2023.gada, Latvija biškopības nozarei paredzēti 11,2 miljonu eiro. Tas ir ievērojams Eiropas Savienības finansējumu pieaugums, salīdzinot ar 8,8 miljoniem eiro iepriekšējā periodā,” norādīja zemkopības ministrs.

Ministrs atzīmēja, ka biškopjiem ikdienā ir jāsaskaras ar daudziem izaicinājumiem, kuriem jārod risinājumi. Viens no tiem saistīts ar zaudējumiem, kas rodas biškopjiem, gadījumos, kad medū paaugstinātā koncentrācijā tiek konstatētas pesticīdu atliekvielas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Iespējamais risinājums, gadījumos, kad nav konstatēti augu aizsardzības līdzekļu lietošanas pārkāpumi, bet medus paraugos tiek konstatētas pesticīdu atliekvielas, varētu būt vienotas apdrošināšanas sistēmas izveidošana Latvijā, kas segtu biškopim radītos zaudējumus,” norādīja Gerhards.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.