Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ģimenes saites un profesija dod patvērumu Jelgavā

UKRAINIETEI Janai Moskaļenko (vidū) otrā darbadiena Jelgavas slimnīcā. Pa labi – nodaļas vadītāja ārste Liene Brička, pa kreisi – virsmāsa Inta Banka. Foto: Gaitis Grūtups

Šonedēļ Jelgavas pilsētas slimnīcas Fizikālās terapijas nodaļā sāka strādāt medmāsa no Ukrainas Jana Moskaļenko. Slimnīcas virsārste Solveiga Ābola paskaidro, ka tieši šajā nodaļā jau vairākus mēnešus bijusi medmāsas vakance un tādēļ arī slimnīcas vadības lēmums bija to piedāvāt Ukrainas kara bēgļiem, kuru vidū atradās arī Jana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunā mediķe atklāj, ka profesiju medicīnā izvēlējusies tāpēc, ka tā ir ģimenes tradīcija. Farmaceite ir arī Jelgavā dzīvojošā Janas tēva māsa Jeļena, pie kuras jauniete tagad apmetusies. Tante arī palīdzēja Janai atrast darbu slimnīcā un pielāgot Ukrainā iegūtos izglītības dokumentus, kas ir nepieciešams, lai mediķis varētu strādāt savā specialitātē Latvijā.

Jau kārtojot izglītības dokumentus, Jana sāka un tagad turpina apmeklēt latviešu valodas kursus. Jauniete ir diplomēta medmāsa–feldšere ar divu gadu praksi slimnīcā Kijivā. Jelgavas slimnīcā viņas mentore ir Fizikālās terapijas nodaļas virsmāsa Inta Banka. Viņa teic, ka jau pirmajā darba dienā Jana sevi parādīja kā centīgu kolēģi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.