Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Ģintermuižas” sociālā darbiniece Rita Rubene pretendē uz Gada balvu sociālajā darbā

Labklājības ministrija (LM) izsludinājusi iedzīvotāju balsošanu par pretendentiem konkursā „Gada balva sociālajā darbā 2023” – kā labākais sociālais darbinieks publiskajā sektorā 2023. gadā balvai nominēta arī Jelgavas slimnīcas “Ģintermuiža” sociālā darbiniece Rita Rubene. Balsošana turpināsies līdz 26. janvārim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LM norāda, ka Gada balvas konkursa mērķis ir apzināt sociālos darbiniekus Latvijā, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē, sniedz profesionālu atbalstu iedzīvotājiem dažādu sociālo problēmu risināšanā un novēršanā, pagodināt visprofesionālākos un atsaucīgākos sociālos darbiniekus, kā arī popularizēt un veicināt sociālā darba attīstību, profesijas prestižu un labo praksi.

Gada balvas pretendenti izvirzīti kopumā piecās nominācijās. Viena no tām ir “Labākais sociālais darbinieks publiskajā sektorā 2023”, kurā nominēta arī “Ģintermuižas” Ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas nodaļas sociālā darbiniece R.Rubene. Ikdienā viņa vada profesionāļu komandu, kurā darbojas sociālais darbinieks, sociālie rehabilitētāji, sociālie aprūpētāji, fizioterapeiti, ergoterapeits, nodaļas ārsts psihiatrs, nodaļas virsmāsa, kā arī interešu pulciņu audzinātāji. Medicīnas iestādē apliecina: R.Rubene ir autoritāte, kuras viedoklī ieklausās un pēc padoma vēršas gan speciālisti, gan klienti.

Pieteikuma aprakstā, ko saskaņā ar konkursa nolikumu iesniedz darba devējs, tiek uzsvērts: ikdienas darbā R.Rubenei ir ļoti plašs pienākumu loks – koordinēt un vadīt sociālās rehabilitācijas procesu, vadīt starpprofesionāļu komandas sapulces, sadarboties ar nodaļas sociālā darba, veselības aprūpes un funkcionālajiem speciālistiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat R.Rubene sadarbojas ar sociālā darba speciālistiem institūcijās, kur sabiedrībā balstītus sociālos pakalpojumus (grupu dzīvokļi, pusceļa mājas, dienas centri) gatavojas saņemt nodaļas klienti. Viņas vadībā aktīvi tiek izstrādāti un realizēti klientu individuālie rehabilitācijas plāni, kā rezultātā pēdējo triju gadu laikā astoņi nodaļas klienti ir uzsākuši dzīvi ārpus institūcijas, saņemot sabiedrībā balstītus sociālos pakalpojumus grupu dzīvokļos un pusceļa mājās. Divi no klientiem ir uzsākuši patstāvīgu dzīvi, bet vēl divi klienti ir uzņemti rindā grupu dzīvokļa pakalpojuma saņemšanai.

Viena no būtiskām R.Rubenes darba metodēm ir cieša sadarbība ar nodaļas klientu tuviniekiem un aizgādņiem, kas ļauj labāk iepazīt klientu, izzināt viņa iepriekšējās dzīves sociālo vēsturi, ģimenes saites, veidot pieejamo resursu un atbalsta skalas. Kaut gan normatīvie akti to nepieprasa, darbiniece ir ieviesusi praksi, iestājoties institūcijā, iesniegt personas sociālo vēsturi. Šādai pieejai ir īpaši liela nozīme gadījumos, ja personai nav radinieku un tā pati vairs nespēj pastāstīt par sev svarīgām lietām.

Papildu saviem tiešajiem darba pienākumiem, sociālā darbiniece aktīvi iesaistās arī jauno darbinieku apmācībās – viņas vadībā darbu ir uzsākuši vairāki sociālie aprūpētāji un sociālā rehabilitētāja. Katru gadu R.Rubene ir prakses vadītāja topošajiem sociālā darba speciālistiem, bet dažādās sadarbībās – arī eksāmenu komisijas locekle. Cerībā realizēt sapni par klientu rehabilitācijas nodarbību telpu modernizāciju, piesaistot projekta līdzekļus, pērn R.Rubene ir iesaistījusies apmācībās “projektu vadība” un izstrādājusi projektu virtuves telpas labierīkošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rezumējot R.Rubenes ieguldījumu, pieteikumā tiek uzsvērts: R.Rubene ir darbinieks, kas ikdienā dara vairāk nekā to prasa tiešie darba pienākumi. Ikvienā situācijā viņa patur prātā nodaļas klientus un spēj saskatīt iespējas, kuras var palīdzēt uzlabot nodaļas sniegtos pakalpojumus un klientu dzīves kvalitāti.

Būtiski uzsvērt: pirms nodot plašākai iedzīvotāju vērtēšanai, saņemtos pieteikumus izvērtēja un konkursam izvirzīja konkursa žūrijas komisija, kuras sastāvā bija gan LM un Latvijas sociālo darbinieku biedrības, gan Latvijas Pašvaldību savienības, gan Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienības un Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociācijas pārstāvji.

Balsošana notiek nominācijās “Labākais sociālais darbinieks sociālajā dienestā 2023”, “Labākais sociālais darbinieks publiskajā sektorā 2023”, “Labākais sociālais darbinieks nevalstiskajā un privātajā sektorā 2023” un “Labākais vadītājs sociālā darba jomā 2023”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt papildu nominācijā “Žūrijas speciālā balva sociālajā darbā 2023” pretendentus izvirzīs un novērtēs konkursa žūrijas komisijas locekļi.

Par katru pretendentu žūrijas komisijas balsojums veidos 80 procentus, bet iedzīvotāju balsojums 20 procentus no kopējā punktu skaita. Konkursa balvu saņems viens uzvarētājs ar visaugstāko punktu skaitu katrā no nominācijām.

Iepazīties ar pretendentu katrā no nominācijām iespējams ŠEIT.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt balsot par R.Rubeni nominācijā “Labākais sociālais darbinieks publiskajā sektorā 2023” iespējams elektroniskajā anketā ŠEIT.

Konkurss tiek īstenots sadarbībā ar Latvijas sociālo darbinieku biedrību, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienību un Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociāciju. Konkursa uzvarētāju apbalvošanu plānots aizvadīt 27. martā.

Ziņu sagatavoja Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departaments

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.