Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Gren” sācis būvdarbus Jelgavas pils pieslēgšanai centralizētās siltumapgādes sistēmai

Enerģētikas uzņēmums “Gren” Jelgavā sācis būvdarbus, kas saistīti ar Jelgavas pils pieslēgšanu pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmai, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas pils pieslēgšana centralizētās siltumapgādes sistēmai paredzēta, lai ēka, kurā atrodas Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte, varētu saņemt no vietējiem, atjaunojamiem resursiem ražotu, drošu un cenas ziņā konkurētspējīgu siltumenerģiju apkures un karstā ūdens vajadzībām.

Projektā paredzēts izveidot pieslēgumu pilsētas centralizētās siltumapgādes tīkliem, izbūvēt savienojumu zem Driksas upes un veikt nepieciešamo komunikāciju izbūvi Pilssalā.

“Gren” projektu vadītājs Rihards Zakrepskis norāda, ka Jelgavas pils pieslēgšana pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmai ir uzņēmuma šī gada svarīgākais projekts Jelgavā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ja citas Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes ēkas pilsētas centralizētās siltumapgādes tīkliem pieslēdzām jau 2022. un 2023.gadā, tad Jelgavas pils pieslēgšanas projekta plānošana un sagatavošana prasīja daudz vairāk laika,” akcentē Zakrepskis.

Šobrīd uzņēmums sācis nepieciešamos būvdarbus, lai nākamajā apkures sezonā Jelgavas pils saņemtu siltumenerģiju no “Gren” biomasas koģenerācijas stacijas. Būvdarbus pilnībā paredzēts pabeigt līdz apkures sezonas sākumam.

Jau vēstīts, ka “Gren Jelgava” apgrozījums 2023.gadā bija 15,271 miljons eiro un peļņa 748 631 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmums reģistrēts 2001.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2,223 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. “Gren Jelgava” pieder Nīderlandē reģistrētajai “Gren Holding Company”.

Foto: LBTU

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.