Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Gribējām dzīvot sakārtotā vidē”; kā Sudrabu Edžus 11 iedzīvotāji uzbūvēja nojumi atkritumu konteineriem (VIDEO)

Piecstāvu māju Jelgavā, Sudrabu Edžus ielā 11 pārvalda paši iedzīvotāji, nedeleģējot šo

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

pienākumu kādam uzņēmumam – viņi izveidoja dzīvokļu īpašnieku kooperatīvo sabiedrību (DzĪKS) “Jelgavnieks”.

Tā priekšsēdētājs Jāzeps stāsta, ka agrāk māja lietoja kopīgu atkritumu laukumu vēl ar piecām citām daudzdzīvokļu mājām. Vidējā mēneša maksa par atkritumu izvešanu bija ap 6 eiro no vienas mājā deklarētas personas.

“Mēs bijām maksājuši arī par tiem, kuri neslēdz līgumu par atkritumu izvešanu, un arī par blakus mājās dzīvojošajiem, kuri nesa maisiņus uz to atkritumu laukumu, kas pa ceļam, nevis uz to, kas “pierakstīts” pie viņu mājas. Arī svešinieki pieveda klāt būvgružus… Mēs nolēmām atdalīties. Pēc konsultācijām ar pilnsabiedrību “JKP” esam izvēlējušies vietu tuvāk pie mājas, un jau nākamais rēķins bija uz pusi mazāks,”stāsta Jāzeps.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja pirms atdalīšanās no kopējā laukuma DzĪKS “;Jelgavnieks” rēķins par visiem mājā esošajiem dzīvokļiem bija ap 800 eiro, tad pēc atdalīšanās – nedaudz virs 200 eiro.

Gādīgais mājas saimnieks Jāzeps skaidro: “Ietaupīto naudu mēs nolēmām ieguldīt vides sakārtošanā. Sapulcējāmies un pieņēmām kopīpašnieku lēmumu par slēgta atkritumu laukuma būvēšanu. Mums stāv trīs konteineri, bet būvējām ar nodomu, lai nākotnē pietiktu vietas vēl kādai tvertnei. Domāju, rēķini būs vēl mazāki, jo svešinieki netiks pie mūsu konteineriem. Tomēr galvenais mērķis ir sasniegts jau tagad – mūsu piemājas vide palikusi tīkamāka, skaistāka, organizētāka.”

Atkritumu laukums DzĪKS “Jelgavnieks” izmaksāja ap 6000 eiro. “Mums paveicās, ka sapirkām materiālus vēl pirms straujā cenu kāpuma. Darbus veica SIA “RZ Nams”, un esmu par padarīto ļoti gandarīts,“ priecājas Jāzeps.

Teksts, foto un video: pilnsabiedrība “JKP”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.