Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Grupa “DivDiv” izdod singlu ar mākslīgā intelekta ģenerētu video (VIDEO)

Grupa “DivDiv” laidusi klajā singlu “Pēc manis”, kam izveidots ar mākslīgā intelekta palīdzību ģenerēts animācijas video.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Jaunā dziesma ir grupas “DivDiv” novērtējums par notikumiem pēdējā gada laikā, kas grupas skatījumā ir diezgan apokaliptiski. Viena necilvēka radītais kara posts Ukrainā, neskaitāmas izpostītas dzīves, kas kontrastē ar sabiedrības pieaugošo nogurumu un vienaldzību par to. Tajā pašā laikā ir cerība, ka veselais saprāts uzvarēs gan kara šausmas, gan vienaldzīgo prātus.


“Ir sirreāla, necilvēcīga sajūta, kad tepat Eiropā viena tauta atdod dzīvības par savu brīvību, tam pretsatatā ir paralēlā popkultūras pasaule, kur to visu lielākoties izliekas neredzam, ballējas, bauda bezrūpību un taisa tiktokus par to visu, īstas dzīres mēra laikā”, tā duālās sajūtas raksturo grupas dalībnieki. “Lai izceltu šo disonanci, izvēlējāmies dziesmas vizualizāciju radīt ar mākslīgā intelekta dalību, ar mākslinieku,
kam nav empātijas.”

Grupas “DivDiv” pirmsākumi meklējami 2015. gadā. Tās dalībnieku radošā pamatdarbība notiek citos kolektīvos gan klasiskajā, gan populārajā mūzikā, kā arī pašmāju mūzikas industrijas ārēs. Tādējādi grupas mūzikā satiekas dažādas pasaules, kā rezultātā veidojas neparasts un pat nedaudz unikāls skanējums.

Par pilntiesīgiem “DivDiv” dalībniekiem sevi ar kurzemniecisku pārliecību dēvē Dainis Meļņiks, Justs Markuševskis, Roberts Dinters, Mārtiņš Zālīte, Ēriks Hanzovskis un Jānis Straume.

Foto un video: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.