Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Guns” dāmas pirms koncertiem sadodas rokās

Starptautiskās sieviešu dienas nedēļā “Zemgales Ziņas” ciemojās pie Jelgavas sieviešu vokālā ansambļa “Guns”, kas sevi dēvē par īsti sievišķīgu ansambli. “Guns” savu darbību uzsāka 2000. gadā, kad, beidzot pastāvēt diriģentes Guntas Paškovskas vadītajam sieviešu korim ar tādu pašu nosaukumu, tika nodibināts vokālais ansamblis, par kura vadītāju kļuva Guna Agruma. “Katra no mums ir maza liesmiņa, kas kopā ar citām liesmiņām veido lielu un spēcīgu veselumu, kas pildīts ar mīlestību uz mūziku un katras sirdspukstu citai pret citu. Mēs esam Guns!,” tā par sevi saka dziedātājas.

Gadās arī tā
Aktīvajā koncertdarbībā ansambļa dalībnieces pieredzējušas ne vienu vien kuriozu un pārpratumu. Viens no tādiem saistās ar Ziemassvētku koncertu Jelgavas Sv.Annas baznīcā. Koncertā bija paredzēts vienai no dziesmām pavadījumā izmantot ar ūdeni pildītas glāzes, kur ielietais ūdens daudzums piedod katrai glāzei savu nots augstumu un skanējuma dzidrumu. “Mēģinājumā pārbaudījām glāžu skanējumu un viss bija gatavs koncertam, bet koncerta gaitā pirms dziesmas izpildījuma atklājām, ka vienai glāzei ir mainījies ūdens daudzums. Neko vairs glābt nevarēja, un iztikām bez vienas nots. Beigās atklājās, ka kāds bija ļoti izslāpis,” ar smaidu izstāsta Evija. Bijuši vēl arī citi starpgadījumi, kad, piemēram, braucot uz koncertu, mājās aizmirstas bikses vai svārki. Tad nu nācies izlīdzēties ar aizlienētām biksēm, kas stipri par īsu vai mazu. To atceroties, dziedātājas sirsnīgi smejas, kaut tai brīdī nemaz tik smieklīgi nelicies.

Daudzpusīgs repertuārs
“Šobrīd ansambļa sastāvā ir astoņas atraktīvas un enerģiskas sievietes, bet, ja vēl kāda dziedātāja gribētu mums pievienoties, labprāt uzņemtu savā pulkā,” atklāj ansambļa vadītāja, bet piebilst: ”Notis gan vajadzētu pazīt, lai vieglāk būtu apgūt repertuāru.”

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.