Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Harkivas bērni Jelgavā saglabā prieku dejojot

Pēc četru mēnešu atšķirtības atkal ir kopā tikušies Harkivas mūsdienu deju ansambļa un deju skolas “Tornado” 42 audzēkņi, kas savas vadītājas Andželikas Udalovas vadībā un sadarbībā ar Jelgavas Ukraiņu kultūras biedrību “Džerelo” droša patvēruma vietu ir atraduši Jelgavā. Ikdienā “Tornado” dejotāji trenējas savā apmešanās vietā pamatskolā un attīstības centrā “Valdeka” (agrākā Jelgavas speciālā internātpamatskola), kā arī ir jau snieguši koncertus Olainē un Cēsīs. Koncerts ir iecerēts arī Jelgavā.
Par savu ceļu no Krievijas agresijas Ukrainas uz Latviju A.Udalova stāsta, ka ansamblim izbraukt uz Latviju palīdzēja Olga Berga, biedrības “Ukrainas centrs jauniešiem un bērniem Latvijā” vadītāja. Anželika un Olga ir jau pazīstamas astoņus gadus. Tajā laikā deju ansamblis “Tornado” dažkārt pat divas reizes gadā dejojot ir viesojies Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt sadarbojoties ar Bogdanu Timkivu un Jelgavas pašvaldību izdevās sarunāt, ka “Tornado” pirmās mājas Latvijā ir Jelgavā. Ar pašvaldības atbalstu ukraiņu bērni pamatskolā “Valdeka” ir izmitināti un pabaroti līdz 31. jūlijam.
“Pagaidām nezinām, ko darīsim tālāk. Vecāki raud un lūdz, lai atrodam iespējas palikt ilgāk šeit. Harkovā lādiņi un raķetes ir trāpījuši dzīvojamām ēkām. Daudz ir kritušo un ievainoto. Vajadzētu šo laiku nogaidīt drošībā,” teic Andželika Udalova.

Šovakar pulksten 17 “Tornado” ir koncerts Olaines Mežaparka estrādē.
Vairāk lasiet 14. jūlija laikrakstā “Zemgales Ziņas”.
Foto: Gaitis Grūtups

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.