Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Hercoga Jēkaba laukumā praktiskās nodarbībās varēs apgūt rīcību krīzes situācijās

15. jūnijā no pulksten 10 līdz 15 vienlaikus 14 Latvijas pilsētās, tostarp Jelgavā, Hercoga Jēkaba laukumā, notiks informatīvā diena “Bruņojies ar zināšanām”, kurā ikviens iedzīvotājs praktiskās nodarbībās varēs apgūt rīcību krīzes situācijās, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Hercoga Jēkaba laukumā būs izvietotas vairākas apmācību stacijas, kurās iedzīvotāji varēs papildināt zināšanas un prasmes par pirmās palīdzības sniegšanu, krājumu sagatavošanu ārkārtas gadījumiem, rīcību sprādzienbīstamu priekšmetu, radiācijas vai ķīmisku vielu apdraudējuma gadījumā un uzticamas informācijas iegūšanu. Tāpat varēs uzzināt par pašvaldības Civilās aizsardzības plānu. Jelgavā praktiskās nodarbības aicinās apgūt zemessargi, policija, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Jelgavas Pašvaldības policija un Jelgavas Pašvaldības operatīvās informācijas centrs.

Dodoties uz pasākumu, iedzīvotāji aicināti arī iepazīties ar materiāliem ziņu portāla “Sargs.lv” sadaļā “72 stundas”, kur līdzās bukleta “Kā rīkoties krīzes gadījumā” jaunākajai redakcijai pieejama arī rokasgrāmata “Kā rīkoties kara gadījumā”, kas tapusi, mācoties no Ukrainas pieredzes cīņā pret Krievijas okupācijas armiju: www.sargs.lv/lv/72stundas-

“Šī brīža drošības situācijā Eiropā, kad netālu no mūsu robežām notiek Krievijas prettiesiska agresija pret suverēnu valsti un Ukrainas cīņa par savu brīvību, katram ir jāizvērtē sava gatavība un spēja aizsargāt sevi, savus līdzcilvēkus un valsti. Aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju 15. jūnijā apmeklēt informatīvo dienu, lai miera laikā bruņotos ar zināšanām un iegūtu pārliecību par savu spēju pareizi rīkoties dažādās krīzes situācijās,” aicina aizsardzības ministrs Andris Sprūds.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šobrīd arī katra iedzīvotāja gatavībai ir ļoti būtiska loma kopējā valsts aizsardzībā, jo kara gadījumā Nacionālo bruņoto spēku, tai skaitā, Zemessardzes galvenais uzdevums būs aizstāvēt Latviju un tās iedzīvotājus no ārējā ienaidnieka. Savukārt civilās aizsardzības sistēmas divi galvenie stūrakmeņi kara situācijā ir civiliedzīvotāju pamatvajadzību nodrošināšana un atbalsta sniegšana Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem Latvijas aizsardzības uzdevumu izpildē,” uzsver Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Kaspars Pudāns.

Pasākumu organizē Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Zemessardzi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un Jelgavas pašvaldību.

Foto: Publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.