Homjakovs izlīdzina rezultātu, bet “Zemgale/LLU” piedzīvo zaudējumu

Hokeja komanda “Zemgale/LLU” piedzīvoja ceturto zaudējumu pēc kārtas “Mestis” līgas izbraukumu spēļu sērijā, piekāpjoties “Peliitat” ar rezultātu 2:4 (0:0; 1:2; 1:2). Uzbrucēja Artūra Homjakova divi gūtie vārti izlīdzināja spēles rezultātu, bet laukuma saimnieki spēja izraut savu otro sezonas uzvaru.

Ceturtajā savstarpējā spēlē “Zemgale/LLU” palika bez viena no komandas līderiem – uzbrucēja Ričarda Bernharda, kurš tika diskvalificēts par spēlētāja klupināšanu. Viņa vietu pirmajā maiņā ieņēma Kristers Brauns. Savukārt sastāvā atgriezies komandas kapteinis – aizsargs Edgars Dīķis.

“Peliitat” komandā sastāvs netika mainīts, jo, acīmredzot, galvenais treneris Hanness Hivenena bija apmierināts ar savu padoto sniegumu iepriekšējā spēlē.

“Mēs ceram labi aizvadīt pirmo trešdaļu un es ceru, ka mani spēlētāji nav noguruši,” – jelgavnieku galvenais treneris Artis Ābols sniedza savu komentāru pirms spēles ar “Peliitat”.

“Zemgale/LLU” hokejisti atšķirībā no iepriekšējām spēlēm tik tiešām nopietni iesāka pirmo trešdaļu, kurā ļoti aktīvi spēlēja bez ripas, neļaujot pretiniekiem gūt priekšroku. Trešdaļas pirmajā pusē tika izturēti divi mazākumi – puiši pašaizliedzīgi stājās priekšā raidītām ripām, bet Ēriks Vītols bija stabils vārtos. Trešdaļas noslēgumā “Zemgale/LLU” ieguva divas iespējas spēlēt vairākumā, bet ripu Ētu Uotinena vārtos tā arī neieraidīja – 0:0.

Otrajā trešdaļā, atšķirībā no visām iepriekšējām savstarpējām spēlēm, iniciatīvu savās rokās pārņēma “Peliitat,” un jau trešajā minūtē uzbrucējs Jūso Arola izvirzīja ledus saimniekus spēles vadībā – 1:0. “Zemgale/LLU” ieguva iespēju spēlēt vairākumā, bet savu iespēja palaida garām.

Uzreiz pēc šī vairākuma jelgavnieki nonāca mazākumā, un šo iespēju izmantoja somu komandā spēlējošais lietuvietis Martinas Grinius – 2:0. “Zemgale/LLU” mēģinājumu atspēlēties kavēja nākamais mazākums, bet šajā izdevās nosargāt vārtus neskartus.

Sekoja noraidījums “Peliitat” rindās, un šo iespēju jelgavnieki nepalaida garām, ripu vārtos raidot rezultatīvākajam uzbrucējam Artūram Homjakovam – 2:1.

Trešo trešdaļu aktīvi iesāka “Zemgale/LLU” spēlētāji. Gustavs Millers izcīnīja ripu aizvārtē un gar vārtu priekšu piespēlēja Artūram Homjakovam, kurš spēles rezultātu izlīdzināja – 2:2.

Trešdaļas vidū “Peliitat” uzbrucējs Niklass Virtanen bija neatlaidīgs vārtu priekšā un Ērika Vītola nepiespiesto ripu “ar gaļu” ieraidīja vārtos – 3:2.

“Zemgale/LLU” galvenais treneris Artis Ābols spēles noslēgumā nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet šo iespēju savā labā izmantoja “Peliitat” uzbrucējs Markus Lahtinens, kurš aizskrēja pretuzbrukumā, bet tika neatļauti nogāzts, kas pēc noteikumiem automātiski skaitās par vārtu guvumu – 4:2.

11. un 12. oktobrī jelgavnieki aizvadīs divas nākamās izbraukuma spēlēs pret Forsas pilsētas komandu “FPS” (Forssan Palloseura).

“Peliitat” – “Zemgale/LLU” – 4:2 (0:0; 2:1; 2:1)

Vārtu guvēji: 22:30 Juuso Arola (Lampi, Saarinen); 28:03 Martynas Grinius (Arola, Jaakola) – vairākums; 34:07 Artūrs Homjakovs (Andersons, Kārkls) – vairākums; 40:17 Artūrs Homjakovs (Millers); 51:13 Niklas Virtanen (Jaakola, Kallioinen); 59:42 Markus Lahtinen (tukšos vārtos).

“Peliitat”: 1. maiņa –  Niklas Virtanen,  Martynas Grinius, Konsta Jaakola, Juuso Arola, Elias Lampi; 2. maiņa – Leevi Kannisto, Kasper Tarvainen, Taneli Lappalainen, Matias Lentämäki, Luukas Kallioinen; 3. maiņa – Oscar Lemström, Joona Lehtinen, Risto Saarinen, Mikkel Persson, Sergei Lisov; 4. maiņa – Jesse Pesonen, Niko Somppi, Markus Lahtinen, Vertti Vuoksiala; Vārtsargi – Eetu Uotinen (vārtos), Riku Räihä.

“Zemgale/LLU”: 1. maiņa – Kristers Brauns, Artūrs Homjakovs (zelta ķivere), Gustavs Millers, Harijs Brants, Daniels Goršanovs (A); 2. maiņa – Kevins Strādnieks, Rainers Rullers, Roberts Petrovičs, Renārs Džerods Alksnis, Renārs Kārkls; 3. maiņa – Daniels Andersons, Gatis Gricinskis, Ričards Rihards Fomins, Iļja Grekovs (A), Edgars Dīķis (C); 4. maiņa – Silvestrs Lazarenoks, Deniss Vilmans, Kristaps Kristiņš, Roberts Andersons; Vārtsargi: Ēriks Vītols (vārtos), Rihards Cimermanis.

Galvenie tiesneši: Pasi Nieminen, Ville-Veikko Väkeväinen