Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Iedzīvotāji aicināti uz Jelgavas pils 285 gadu jubilejas koncertu

2023. gada 14. jūnijā apritēs 285 gadi kopš Jelgavas pils pamatakmens ielikšanas. Lai pievērstu sabiedrības uzmanību lielākās baroka pērles Baltijas valstīs – atjaunotās Jelgavas pils – nozīmei kultūrvēsturiskā mantojuma izpētē un saglabāšanā, 23. maijā Jelgavas pilī notiks jubilejas konference “Jelgavas pils starp gadu simtiem”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jelgavas pils ir lielākais arhitektūras piemineklis Baltijas valstīs. Baroka pērle ir kādreizējā Kurzemes un Zemgales hercogu rezidence, vēlāk Kurzemes guberņas administratīvais centrs, bet mūsdienās – Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes mājvieta, ko projektējis arhitekts Frančesko Bartolomeo Rastrelli. Jelgavas pils ir mūsu pilsētas sirds, tai ir būtiska nozīme gan Jelgavas, gan Latvijas vēsturē. Savas pastāvēšanas vēsturē pils vairākkārt tikusi nopostīta, taču no 2016. gada līdz 2020. gadam notika pēdējo desmitgažu vērienīgākie pils remontdarbi – pils siltināšana, ventilācijas izveide, un, pateicoties mūsdienīgiem risinājumiem, beidzot bija iespējama arī pils fasāžu atjaunošana – apmetuma labošana un krāsošana, kā arī fasāžu apdares dekoratīvo elementu restaurācija un rekonstrukcija,” stāsta Jelgavas pils muzeja vadītāja Ginta Linīte.

23. maijā pulksten 13 notiks konference “Jelgavas pils starp gadu simtiem”, kuras pirmās daļas izskaņā tiks prezentēti arī īstenotā projekta “Jelgavas pils energoefektivitātes nodrošināšana” (EKII-1) gaita un rezultāti.

Izzinošās lekcijās aicinās piedalīties Jurijs Strods, kurš stāstīs par Jelgavas pilsētas atainojumu pastkartēs līdz 1944. gadam, Inese Deksne, kura raksturos Jelgavas parkus kā identitātes vietas pilsētā, un Andris Tomašūns, kurš stāstīs par arheoloģiskajiem pētījumiem Pils salā no 2013. līdz 2023. gadam. Savukārt Armands Celms konferences apmeklētājus informēs par vecās Jelgavas pils pamatu un nocietinājumu sistēmas izpēti un identificēšanu dabā, bet G.Linīte ziņos par vēsturiskajām saiknēm starp Jelgavas pili un Franciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc konferences gida pavadībā varēs doties izzinošā un izklaidējošā ekskursijā Jelgavas pilī.

Ap pulksten 16.30 interesenti aicināti baudīt brīvdabas koncertu Jelgavas pils pagalmā, kurā uzstāsies M.Beitāns (čells) un E.Rožkalns (klasiskā ģitāra). Koncerta apmeklētāji aicināti ņemt līdzi pledu, lai mūziku var baudīt, sēžot pils pagalma zālienā. Noslēgumā viesi tiks cienāti ar jubilejas kūku.

Jelgavas pils svētkus organizē LBTU, un koncertu finansiāli atbalsta Jelgavas valstspilsētas Kultūras padome.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.