Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Iedzīvotāji var izmantot Zemgales Restaurācijas centra pakalpojumus

Ieplīsusi smalka tasīte, gadsimta uzslāņojums uz senas monētas, varbūt no vecmāmiņas mantotā pirms vairāk nekā simts gadiem darinātā tautastērpa atsevišķām daļām nepieciešama restaurācija? – šo seno priekšmetu uzglabāšanai, apkopei un restaurācijai ir vēlama speciālista konsultācija un palīdzība. Tas tagad ir iespējams arī Jelgavā, Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja struktūrvienībā “Zemgales Restaurācijas centrs” Vecpilsētas ielā 14. Tur atrodas metāla, tekstila un keramikas izstrādājumu restaurācijas darbnīcas, kuru aprīkojums atbilst mūsdienu restaurācijas darbu specifikai un vajadzībām, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību attiecību departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad tur sākuši strādāt trīs restauratori. Speciālistu pamatdarbs ir apkopt un restaurēt Jelgavas muzeja krājuma priekšmetus, taču viens no uzdevumiem ir arī palīdzēt seno priekšmetu saglabāšanā ikvienam – gan citiem muzejiem, gan jebkuram interesentam. Tā stikla un keramikas restauratorei Ancei Ūdrei ir prasmes ne tikai stikla un keramikas priekšmetu restaurācijā, bet arī vitrāžu izgatavošanā. Tērpu atdarinājumu un modes speciāliste Zanda Zariņa darbosies tekstila saglabāšanā un restaurācijā, savukārt metāla restaurators Dmitrijs Gordijenko vispirms turēs rūpi par muzeja krājumā esošajiem metāla priekšmetiem, taču ir gatavs palīdzēt arī privātpersonu kolekcijās esošo priekšmetu restaurācijā un konservācijā.

“Priekšmeti, par kuriem var interesēties, var būt jebkas, kas cilvēkam ir vērtīgs un palicis kā dārga piemiņa, tomēr tiem jāatbilst restauratoru specializācijai – keramika/stikls/porcelāns, tekstilijas, metāla priekšmeti, gleznas un ikonas. Jau šobrīd Restaurācijas centra speciālisti konsultē par monētu un gleznu apkopi mājas apstākļos un izvērtē, piemēram, saplīsušas porcelāna tasītes restaurāciju,” stāsta Restaurācijas nodaļas vadītāja un stājglezniecības darbu restauratore Saiva Kuple.

Pieteikties konsultācijām par priekšmetu aprūpi un restaurāciju var pa tālruni 29158241 vai e-pastu saiva.kuple@muzejs.jelgava.lv. “Muzeja mājaslapā www.jvmm.lv, sadaļā “Maksas pakalpojumi”, pieejams darbu cenrādis, tomēr katra priekšmeta atjaunošanas izmaksas tiks noteiktas individuāli,” uzsver S.Kuple.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.