Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Iedzīvotājus, kuri neapmeklē ģimenes ārstu, aicina veikt bezmaksas profilaktisko apskati

Iedzīvotājus, kuri laika posmā no 2020. gada 1. janvāra līdz 2023. gada 1. janvārim nav vērsušies pie sava ģimenes ārsta saistībā ar kādu saslimšanu vai sūdzībām par veselību, aicina veikt valsts apmaksātu profilaktisko apskati, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai līdz gada beigām prakses varētu organizēt savu darbu un individuāli uzrunāt šos pacientus ierasties uz apskati, ģimenes ārstu praksēm novirzīti 5,5 miljoni eiro, informē Nacionālais veselības dienests (NVD). Šos līdzekļus varēs izmantot atbilstoši konkrētas prakses vajadzībām. Piemēram, prakses nodarbināto papildu darba laika apmaksai, papildu darbinieku piesaistei, nepieciešamo informācijas tehnoloģiju vai rīku iegādei.

NVD skaidro, ka iedzīvotājiem, kuri pēdējo 3 gadu laikā nav apmeklējuši savu ģimenes ārstu, nav nepieciešamības sagaidīt zvanu ar uzaicinājumu – viņi arī paši var proaktīvi sazināties ar ārsta praksi, lai pierakstītos uz apskati.

Profilaktiskās apskates laikā pie ārsta pacientam uzdod jautājumus un izvērtē veselības stāvokli, nepieciešamības gadījumā veic asinsspiediena un pulsa noteikšanu, sirdsdarbības un plaušu izklausīšanu, vēdera iztaustīšanu, limfmezglu apskati, vairogdziedzera stāvokļa novērtēšanu, krūšu dziedzeru apskati un iztaustīšanu u.c. pārbaudes. Pēc apskates ārsts var ieteikt papildu izmeklējumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai ģimenes ārstu praksēm iedzīvotāju uzrunāšana būtu iespējami ātra un ērta, NVD ir apkopojis un nosūtījis ārstiem sarakstu ar viņu praksēs reģistrētajiem pacientiem, kuri ir jāuzrunā. Kopumā pēdējo trīs gadu laikā pie sava ārsta nav vērsušies vairāk nekā 320 tūkstoši iedzīvotāju. Vairāk informācijas par profilaktisko apskati pie ģimenes ārsta, vakcināciju atbilstoši vakcinācijas kalendāram, vēža skrīninga pārbaudēm un citiem profilakses pasākumiem var uzzināt NVD tīmekļa vietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Profilaktiskās pārbaudes” un “Vakcinācija” vai sazinoties ar NVD Klientu apkalpošanas centra speciālistiem, zvanot pa tālruni 80001234.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.