Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Zemgales Ziņas” pēta pašvaldības auto Jelgavā, Rīgā, Liepājā un Balvos

Jelgavniekus, tostarp arī vairākus domes deputātus, pārsteidzis pašvaldības iepirkums darba automašīnu nodrošināšanai pilsētas domes priekšsēdētājam, viņa vietniekiem, kā arī izpilddirektorei un viņas vietniecei. Par piecu automašīnu nomu nākamajos trīs gados nāksies samaksāt 210 117 eiro. Pozīcijas deputāti “parieši” Mārtiņš Daģis un Uldis Dūmiņš atzīmē, ka minētais iepirkums nav apspriests domē, bet gan nokārtots pašvaldības administrācijā, tādēļ arī viņi par to uzzinājuši tikai no medijiem. “Ziņas” nolēma salīdzināt, kā pašvaldību vadība brauc citviet.

Saskaņā ar pašvaldības iepirkumu Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam darba vajadzībām paredzēts jaunākais augstākās klases “Volvo S90”, kas mēnesī izmaksās 2000 eiro, turpretī četri viņa kolēģi brauks ar vidējās klases automašīnu “Volvo S60”. Katrs no šiem braucamajiem mēnesī izmaksās 1250 eiro. Kopsummā mēnesī par šo piecu automašīnu nomu pašvaldībai nāksies maksāt 5837 eiro. Gadā tie būs 70 tūkstoši eiro, bet trijos gados, par ko iepirkumā noslēgts īres līgums, – 210 tūkstoši eiro.

Pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne gan nesaskata problēmas dārgu mašīnu nomāšanā. “Mums Jelgavā nav tik slikti,” raksturojot pašvaldības finanšu stāvokli, intervijā TV3 teica izpilddirektore. “Tā ir atbildīga darba dienesta pildīšana ar darba instrumentu, ko sauc par automašīnu. Bez darba instrumenta nav iespējams strādāt. Tāda ir mūsu izvēle, tādu esam iepirkuši,” paskaidroja I. Škutāne.

Arī domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Strods, kas darba darīšanās lietos jaunākā “Volvo S60”, medijiem pauž, ka auto iepirkums viņu “ļoti apmierina”.

Lai salīdzinātu Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iepirkumu ar līdzīga transporta pakalpojuma nodrošinājumu citās pašvaldībās, “Ziņas” ievāca informāciju par galvaspilsētu Rīgu, valstspilsētu Liepāju un stratēģiski svarīgo Balvu pašvaldību.

Rīgas domes priekšsēdētāja Viļņa Ķirša birojs īrē V klases “Mecedes-Benz”, par kuru mēnesī no nodokļu maksātāju naudas tiek tērēti 1672 eiro (cena norādīta bez PVN). Lietpratēji zina, ka V klases “Mercedes” ir specifisks luksusauto, kurā ir sešas līdz astoņas vietas. Varbūt var teikt, ka tas ļoti ērts Rīgas mēra darba kabinets uz riteņiem. Jauns šāds auto maksātu 90 tūkstošus eiro – par 10 tūkstošiem vairāk nekā “Volvo S 90”, ar kuru plāno braukt Jelgavas mērs A. Rāviņš.

Diviem Rīgas domes priekšsēdētāja vietniekiem tiek nomāta jau ievērojami pieticīgāka vidējās klases automašīna “Toyota Avensis”. Mēneša maksa – 373 un 366 eiro. Vidējās klases darba automašīna pienākas Rīgas pilsētas izpilddirektoram agrākajam Jelgavas pašvaldības darbiniekam Jānim Langem. Izpilddirektora biroja vajadzībām tiek īrēts vācu “Volkswagen Passat”, kas izmaksā 629 eiro mēnesī.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Un jautrākais ir tas, ka nekas nemainīsies. Kā Jelgavāņi vēlēja vēlēšanās, tā vēlēs un viss būs tā kā bija. Privātajā uzņēmējdarbībā neviens nemaina auto katrus pāris gadus, bet parazitējot uz nodokļu maksātājiem var auto mainīt kaut vai katru gadu.

    4
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.