Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ieilgušās vienotās simbolikas izstrādes dēļ Jelgavas novadā šogad nenotiks jaundzimušo sveikšanas pasākumi

Ieilgušās jaunā novada vienotās simbolikas izstrādes dēļ Jelgavas novadā šogad nenotiks jaundzimušo sveikšanas pasākumi, aģentūra LETA uzzināja novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vietvara skaidro, ka aug iedzīvotāju interese par plānotajiem jaundzimušo sveikšanas pasākumiem, kas ik gadus bijuši tradicionāli un gaidīti jauno vecāku vidū. Taču pasākumi šajā gadā ir atcelti.

Pēdējie pašvaldību organizētie jaundzimušo sveikšanas pasākumi noritējuši vēl pirms abu novadu – Jelgavas un Ozolnieku – apvienošanas. Jelgavas novads 2021.gada maijā Elejas muižas parkā godināja 132 jaundzimušos, kas bija nākuši pasaulē no 2020.gada jūnija līdz 2021.gada maijam, savukārt Ozolnieku novads – 2021.gada 19.jūnijā sveica 243 bērnus, kas dzimuši divu gadu periodā – no 2019.gada jūnija līdz 2021.gada jūnijam.

Pēc Jelgavas un Ozolnieku novada apvienošanas jaundzimušo sveikšanas pasākumi nav notikuši ieilgušās vienotās simbolikas izstrādes dēļ. Ņemot vērā, ka velte, ko pašvaldība pasniedz jaundzimušo vecākiem, ir cieši saistīta ar iegravēto simboliku – novada ģerboni -, apvienotajam novadam ir saistoši vispirms apstiprināt vienotu oficiālo simboliku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc oficiālās simbolikas apstiprināšanas tiks pārskatītas reprezentācijas dāvanas, tostarp dāvana jaundzimušajiem. Proti, pirms apvienošanas Jelgavas novada dāvinājums jaundzimušajiem bija sudraba monēta, bet Ozolnieku novadā – sudraba karotīte. Līdz ar jaunas novada simbolikas apstiprināšanu būs nepieciešams apstiprināt arī vienotu jaundzimušo velti.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.