Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Iekšlietu ministrs un parlamentārais sekretārs apmeklē Jelgavas POIC

Karš Ukrainā arī Latvijai licis pārvērtēt, kam valsts apdraudējuma gadījumā esam gatavi un kam – tomēr ne. Lai stiprinātu valsts civilās aizsardzības sistēmu, Latvijas mērķis ir izveidot vienotu operatīvās krīzes vadības centru. Šodien iekšlietu ministrs Māris Kučinskis un ministrijas parlamentārais sekretārs Igors Rajevs apmeklēja Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centru (POIC), kas jau vairāk nekā 10 gadus veiksmīgi nodrošina Jelgavas pašvaldības civilās aizsardzības sistēmas uzturēšanu, kritiskās infrastruktūras pārraudzību un informācijas apriti starp institūcijām, operatīvajiem dienestiem un iedzīvotājiem, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgava ir vienīgā vieta Latvijā, kur darbojas šāds centrs. “Viennozīmīgi – Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centrs ir paraugs, kuru kā pilotprojektu vajadzētu izmantot arī citās pašvaldībās un saslēgt kopā ar valsts krīzes vadības centru,” pārliecināts M.Kučinskis.

Šodien M.Kučinskis un ministrijas parlamentārais sekretārs I.Rajevs Jelgavā tikās ar Jelgavas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu, POIC un Digitālā centra vadību, kā arī ar Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes, Jelgavas Pašvaldības policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona pārvaldes vadību.

Tikšanās laikā viesi iepazīstināti ar POIC, kontaktcentra dispečeru un videonovērošanas inspektoru darbu, to, kādas sistēmas tiek pārraudzītas, kā norit kritiskās infrastruktūras pārraudzība un kā tiek organizēta informācijas aprite, sadarbība ar operatīvajiem dienestiem. Jelgavas domes priekšsēdētājs A.Rāviņš uzsvēra: “Pašvaldības operatīvās informācijas centrs ir vieta, no kuras tiek pārraudzīta pilsētas dzīve. Dispečeru un videonovērošanas inspektoru uzdevums ir novērot, kontrolēt un dot ātrus, precīzus norādījumus citām institūcijām, lai jelgavnieku dzīve pilsētā būtu arvien drošāka.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc tikšanās iekšlietu ministrs atzina, ka par POIC jau iepriekš dzirdētas ļoti labas atsauksmes. “Šīs vizītes mērķis bija redzēt, kā tas reāli strādā, un droši varu apgalvot, ka vārdi saskan ar darbiem, pat vēl labāk. Tā kā valsts izvirzījusi uzdevumu izveidot operatīvās krīzes vadības centru, kāds Latvijai jau sen ir vajadzīgs, mums ir svarīgi apzināt, kas civilās aizsardzības jomā notiek pašvaldībās. Jelgava, manuprāt, var būt piemērs citām Latvijas pašvaldībām, un tās pieredze valsts līmeņa centra izveidošanā būs ļoti noderīga, jo šeit jau ir gatava sistēma, kas reāli strādā un pilda savas funkcijas. Šodien arī pārrunājām, ka Latvijas pašvaldībās attiecībā uz civilās aizsardzības jautājumiem līmenis ir ļoti atšķirīgs, un pēc Jelgavā redzētā jāatzīst, ka arī valsts šajā jomā atpaliek. Tāpēc mums ir jāstrādā kopā, jo bez pašvaldību iesaistes nekas nevar notikt,” pārliecināts iekšlietu ministrs.

POIC vadītājs Gints Reinsons norādīja, ka, īstenojot Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam projektu “Civilās aizsardzības sistēmas pilnveidošana Jelgavas un Šauļu pilsētās (C-System)”, renovētas POIC telpas, modernizēta un uzlabota darba vide, izbūvēti ēkas iekšējie un ārējie inženiertīkli, kā arī papildināta ne tikai POIC, bet arī citu operatīvo dienestu materiāltehniskā bāze civilās aizsardzības pasākumu īstenošanai.

Pilnveidojot civilās aizsardzības sistēmu, tehnoloģiski uzlabota sēžu zāles tehniskā bāze, iegādāta arī protokolēšanas sistēma, projektēts un pēc pasūtījuma izgatavots Latvijā pirmais mobilais datu pārraides punkts, kas nodrošina pilnvērtīgu informācijas tehnoloģiju izmantošanas iespēju ārkārtējos gadījumos lauka apstākļos ar iespēju veikt jebkādu datu pārraidi no notikuma vietas uz civilās aizsardzības komisijas sēžu zāli, tajā skaitā videostraumēšanu no bezpilota lidaparāta. Šie papildinājumi ir sevišķi būtiski tieši civilās aizsardzības nodrošināšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavā jau kopš 2011. gada veiksmīgi darbojas POIC, kas nodrošina pašvaldības civilās aizsardzības sistēmas uzturēšanu, katastrofas pārvaldīšanas pasākumu veikšanu un informācijas koordinētu apriti starp iedzīvotājiem, valsts un pašvaldības iestādēm, uzņēmumiem, operatīvajiem dienestiem – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Valsts policiju, Jelgavas Pašvaldības policiju, Zemessardzi u.c. POIC veic arī kritiskās infrastruktūras pārraudzības sistēmu uzraudzību un vadību, nodrošina to uzturētāju sniegto datu ievadi un apstrādi, nodrošina pilsētvides infrastruktūrā ieviesto viedo risinājumu pārraudzību (ielu apgaismojuma sistēmas, sūknētavas, pretplūdu vairogi, meteoroloģiskās stacijas, ūdens līmeņa monitoringa sistēmas, ģeotelpiskās informācijas sistēmas pārraudzīšana, Jelgavas pilsētas iedzīvotāju agrīnā apziņošana u.c.). Tāpat POIC nodrošina iedzīvotāju atbalsta tālruņa 8787 darbību diennakts režīmā.

Pēc tikšanās POIC iekšlietu ministrs M.Kučinskis un parlamentārais sekretārs I.Rajevs apmeklēja jaunās Valsts policijas Dienvidzemgales iecirkņa telpas Atmodas ielā 19 un Reaģēšanas nodaļas telpas Satiksmes ielā 2A. 

Foto: Jelgava.lv

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.