Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Iekšlietu nozares darbiniekiem par darbu svētku dienās plāno piemaksas 100% apmērā

Saeima šodien konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā, kas paredz iekšlietu nozares darbiniekiem par darbu svētku dienās izmaksāt piemaksas 100% apmērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā paredz noteikt, ka Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm par dienesta pienākumu pildīšanu svētku dienās saņems piemaksu 100% apmērā no tām noteiktās stundas algas likmes.

Likumprojekts izstrādāts, lai nodrošinātu tiesības amatpersonām uz atbilstošu samaksu par darbu svētku dienās un izpildītu Satversmes tiesas 2021.gada decembra spriedumu.

Likumprojekts paredz precizēt, ka Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm saņem piemaksu par darbu svētku dienās 100% apmērā no tām noteiktās stundas algas likmes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānots, ka šis nosacījums stāsies spēkā 2022.gada 1.jūlijā.

Nepieciešamais finansējums 2022.gadam ir 316 625 eiro, savukārt 2023.gadam un turpmākajiem gadiem nepieciešamais finansējums kopā ir 5 144 993 eiro.

ST decembrī secināja, ka pašlaik likumā noteiktais, kas neparedz Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm tiesības saņemt atbilstošu samaksu par darbu svētku dienās, atzīstams par neatbilstošu Satversmei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat nepieciešamība papildu kompensēt darbu valsts svētku dienās izriet arī no starptautisko tiesību piemērošanas prakses.

Teksts: LETA

Foto: no arhīva/LV portāls

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.