Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ielūdz uz festivālu “Sajūti LLU” Jelgavas pilī

Sestdien, 14. maijā, no pulksten 13 līdz 23 Jelgavas pilī norisināsies festivāls “Sajūti LLU”, kurā pēc ilgāka pārtraukuma būs unikāla iespēja viesoties Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU), izzināt un sajust studentu galvaspilsētas piedāvātās iespējas un piedalīties virknē izzinošu un izklaidējošu aktivitāšu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Desmit stundu garumā LLU atvērs savas durvis gan studētgribētājiem, kuri plāno savu profesionālo karjeru, gan Muzeju nakts apmeklētājiem, kuri vēlēsies izbaudīt Jelgavas pils vēsturisko auru. Visiem festivāla pasākumiem nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās un dalība ir bez maksas, informē LLU.


Sajūti savu profesionālo nākotni  LLU Atvērto durvju dienā

LLU ir biozinātņu un tehnoloģiju universitāte, kas īsteno pētījumus un augstākās izglītības programmas ar dabas resursu ilgtspējīgu izmantošanu saistītās nozarēs. Festivālā “Sajūti LLU” ikvienam būs iespēja iepazīt universitātes studiju iespējas kopā ar TV personību Aivi Ceriņu. No pulksten 13 līdz 17 vēsturisko Jelgavas pils pagalmu piepildīs universitātē studējošie un piedāvās ikvienam gan sirsnīgas sarunas un klātienes satikšanos, gan dažādus paraugdemonstrējumus un aizraujošas aktivitātes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Studenti ir parūpējusies, lai ikvienam festivāla apmeklētājam būtu iespēja likt lietā visas savas maņas: garšu, ožu, redzi, tausti un dzirdi. Pārtikas tehnoloģijas fakultātes studenti piedāvās piedalīties darbnīcā un degustācijās “Pārtikas un ķīmijas noslēpumus atklājot”, savukārt Tehniskā fakultāte aicinās savus spēkus pārbaudīt viktorīnā “Tehnika, enerģija un dizains”. Lauksaimniecības fakultāte organizēs meistarklases “Auga ēdienkarte” un “Ko domā zirgs?”, bet Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte aicinās uz spēli “Kas tur sanāk?”. Sacensību garu piedāvās pārbaudīt Informācijas tehnoloģiju, Meža un Vides un būvzinātņu fakultātes sacensībās “Vai tu esi gudrāks par datoru?”, “Izzini čiekuru un kļūsti par čiekuru!” un “Vai proti uzbūvēt debesskrāpi?”. Savukārt Veterinārmedicīnas fakultāte piedāvās dalību darbnīcā “Diena veterinārajā klīnikā”.

Paralēli aktivitātēm Jelgavas pils pagalmā atvērtas apmeklētājiem būs visas astoņas LLU fakultātes, uz kurām apmeklētāji aicināti doties konkrētos laikos:

  • Pulksten 13 – Pārtikas tehnoloģijas fakultāte (Rīgas iela 22) un Veterinārmedicīnas fakultāte (Kristapa Helmaņa iela 8).
  • Pulksten 14 – Tehniskā fakultāte (Jāņa Čakstes bulvāris 5) un Meža fakultāte (Akadēmijas iela 11).
  • Pulksten 15 – Lauksaimniecības fakultāte (Lielā iela 2) un Informācijas tehnoloģiju fakultāte (Lielā iela 2).
  • Pulksten 16 – Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte (Svētes iela 18) un Vides un būvzinātņu fakultāte (Akadēmijas iela 19).

Sajūti Jelgavas pils pagātni Muzeju naktī

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas pils, kas ir LLU galvenā ēka, var lepoties ar bagātu vēsturi, kas mērāma nepilnu 300 gadu garumā, un aizvadītajā gadā tajā noslēgušies vērienīgi atjaunošanas darbi. Četru gadu laikā sakārtota universitātes fasāde, veikta logu un durvju nomaiņa, izbūvēta jauna ventilācijas sistēma, kā arī īstenoti citi ēkas energoefektivitātes uzlabošanas un modernizēšanas pasākumi. Festivāla “Sajūti LLU” laikā pils apmeklētājiem būs atvērta visu dienu un vakarā interesentiem tiks piedāvātas arī dažādas Muzeju nakts aktivitātes.

Ikvienam būs iespēja piedalīties unikālās orientēšanās sacensībās pa Jelgavas pili un LLU, iepazīstot un izstaigājot lielāko baroka laika celtni Baltijas valstīs, kā arī citas interesantas vietas Jelgavā, baudīt LLU koru “Liepas” un “Ozoli” sadziedāšanos un apmeklēt izstādi “EEZ un Norvēģijas granti Latvijā”.

Vēstures cienītājiem būs atvērta Iedvesmas istaba, kurā piedāvāsim izzinošas lekcijas: Ēdieni no pirmās Mītavā publicētās pavārgrāmatas, Garšaugi no hercogu laikiem līdz mūsdienām un Zemes garozas vertikālo kustību ietekme Latvijas teritorijā.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turklāt pašu mazāko apmeklētāju radošajām aktivitātēm no pulksten 15 līdz 21 būs atvērta darbnīca bērniem.

Visas dienas garumā apmeklētāji aicināti baudīt vēsturisko Jelgavas pils pagalmu, kurā paralēli dažādām aktivitātēm varēs atpūsties, baudīt našķus un gardumus, ko varēs iegādāties “streetfood” busiņos, kā arī ļauties īpašai foto pieredzei.

Savukārt festivāla noslēgumā pulksten 22 Jelgavas pils pagalmā būs iespēja baudīt brīvdabas kino “Prāta vētra: starp krastiem”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lūgums vērst uzmanību, ka daļa no festivāla aktivitātēm norisinās konkrētos laikos, tāpēc aicinām pirms došanās uz Jelgavu iepazīties ar detalizētu pasākuma programmu LLU mājaslapā. Nepiemērotu laikapstākļu gadījumā iespējamas izmaiņas programmā.

Foto: LLU

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.