Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ielūdz uz Jelgavas Svētās Annas prokatedrāles 15 gadu jubilejas dievkalpojumu

Sestdien, 21. janvārī, pulksten 11 notiks Jelgavas Svētās Annas prokatedrāles 15 gadu jubilejas dievkalpojums, uz kuru aicināts ikviens. Dievkalpojumu filmēs Latvijas Televīzija, un 29. janvārī pulksten 12 tas tiks pārraidīts LTV1, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz dievkalpojumu Sv.Annas prokatedrālē Lielajā ielā 22A aicināts ikviens interesents. Paredzēts, ka tajā piedalīsies bīskaps emeritus Pāvils Brūvers, Liepājas bīskaps Hanss Martins Jensons, Liepājas bīskapa vietnieks Jelgavā Uldis Gailītis un Jelgavas Svētās Annas draudzes mācītājs Valdis Vircavs.

Šogad 16. janvārī apritēja 15 gadi, kopš Jelgavas Svētā Annas baznīca kļuva par prokatedrāli, un sestdien būs šim notikumam veltīts dievkalpojums. “Pirms 15 gadiem Latvijas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā tika izveidotas trīs diecēzes – reģioni, kuros kalpo bīskaps, tostarp Liepājas diecēze, kurā ietilpst Kurzeme un Zemgale. Bīskaps Pāvils Brūvers lēma, ka Liepājas diecēzē būs divi galvenie centri – Liepājā un Jelgavā, Svētās Annas baznīcā. Brīdī, kad Pāvilu Brūveru konsekrēja par bīskapu, Liepājas baznīca kļuva par katedrāli, bet Annas baznīca – par prokatedrāli. Tā ir otrā vieta, kur bīskaps rezidē. Tas notika pirms 15 gadiem 16. janvārī,” stāsta U.Gailītis.

Ikdienā dievkalpojumi ar Svēto Vakarēdienu Sv.Annas prokatedrālē notiek svētdienās pulksten 10 un trešdienās pulksten 18.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.