Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Iepazīstinās ar jelgavnieces Signes Lūsiņas pirmo grāmatu

Ar fragmentu lasījumiem, autogrāfu sniegšanu un citām aktivitātēm šodien pulksten 16 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī atklās tūrisma gides jelgavnieces Signes Lūsiņas pirmo grāmatu “Senā torņa noslēpums”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sākotnēji grāmata tapa vien kā mācību uzdevums, bet nu tā izdota un pieejama plašai auditorijai.

Ierosmi stāsta sižetam Signe smēlusies skolā, darbojoties ar 5. klasi. Grāmatas galvenie varoņi ir trīs Jelgavas vienpadsmitgadnieki. Pavisam nejauši viņi, rokot sliekas, atrod senu lādīti, un ar to arī sākas visi notikumi. Izrādās, ka Hugo, Silvestrs un Alberts ir atraduši to, ko meklējis pats Kurzemes hercogs, kurš jau simtiem gadu ir miris. Viens mīklains notikums pēc otra, tie mudina puikas ātrāk atrisināt šo noslēpumu, lai pārtrauktu mistisko notikumu sēriju. Iesaistot noslēpuma atklāšanā arī pieaugušos, mīkla tiek atminēta, vismaz viņiem tā šķiet.

Grāmatā izmantoti reāli vēsturiski personāži un notikumi, piefantazējot, kā saka pati autore, to, kā tie varētu attīstīties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ilustrāciju veidošanai Signe uzaicināja talantīgu zīmētāju, 9. klases skolnieci Elvisu Gabrāni, kuru arī varēs satikt grāmatas atklāšanas svētkos.

S.Lūsiņa strādā jau pie nākamās grāmatas “Jelgavas pasakas”, kas veltīta Jelgavas vēsturei, leģendām un nostāstiem.

Teksts: Kristīne Sēnele

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.