Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ietekmīgā latviete Eiropas Parlamenta gaiteņos

Eiropas Parlaments (EP) maijā atbalstīja lēmumu uz gadu atcelt Eiropas Savienības (ES) ievedmuitas nodokļus visam Ukrainas eksportam, lai atbalstītu valsts ekonomiku. Pagaidu tirdzniecības liberalizācija apstiprināta ar 515 balsīm, 32 deputātiem balsojot pret un 11 atturoties. Tā ir ES atbilde uz Krievijas sāktā kara dēļ apgrūtinātajām Ukrainas tirdzniecības iespējām. Ar steidzamības kārtā pieņemtajiem pasākumiem uz vienu gadu tiks pilnībā atcelti ievedmuitas nodokļi rūpniecības ražojumiem, augļiem un dārzeņiem, kā arī antidempinga maksājumi un aizsargpasākumi tērauda importam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Cīnās par atbalstu Ukrainai un pret dezinformāciju

“Pretojoties Krievijas agresijai, Ukraina cīnās ne tikai par savu, bet arī par visas Eiropas brīvību un drošību. Tāpēc mums jāatbalsta Ukraina ar visiem mūsu rīcībā esošajiem līdzekļiem, ne tikai ieročiem un sankcijām, bet arī izmantojot tirgus ietekmi. Atbalsts Ukrainai nebeidzas kaujas laukā; mums jārūpējas arī par to, lai Ukrainas ekonomika saglabātu noturību un konkurētspēju.

Īstenojot šos unikālos tirdzniecības liberalizācijas pasākumus, mēs apliecināsim, ka mūsu atbalsts Ukrainai ir absolūts, nelokāms un neatgriezenisks. Slava Ukrainai!” tā EP plenārsēdē teica pastāvīgā ziņotāja Ukrainas jautājumos Sandra Kalniete (EPP, Eiropas Tautas partijas grupa).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

EP deputāte S.Kalniete pārstāv partiju apvienību “Jaunā Vienotība” un, pildot doto mandātu darbam EP, strādā Ārlietu un Starptautiskās tirdzniecības komitejās, Drošības un aizsardzības apakškomitejā, kā arī īpašajā komitejā par ārvalstu iejaukšanos ES demokrātiskajos procesos, tai skaitā plaši izmantojot dezinformāciju. Deputāte aktīvi darbojas Austrumu partnerības ietvaros, lai sekmētu demokrātiskos procesus tādās valstīs kā Ukraina, Moldova, Gruzija u.c.

Krievijas kara noziedzniekiem jāsaņem sods

Tiekoties ar S.Kalnieti Briselē, EP ēkā, deputāte sacīja, ka tas ir spēcīgs politiskais signāls, ko mēs sūtām Ukrainas tautai, jo pirmoreiz vēsturē ES ir gatava atcelt ievedmuitas nodokļus. Tiek atceltas arī ievedmuitas nodevas tērauda eksportam no Ukrainas, kas palīdzēs nedaudz stabilizēt metāla cenas Eiropā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat S.Kalniete mums, reģionālo laikrakstu žurnālistēm, stāstīja, ka plenārsēžu starplaikos notika diskusijas par Krievijas kara noziegumiem Ukrainā un atbalstu Ukrainas sievietēm un bērniem – gan tiem, kas pārvietoti iekšēji, gan tiem, kuri atrodas ārzemēs. “Ikviens, kas pastrādājis kara noziegumus, gan tie, kuri devuši rīkojumus pastrādāt šādus noziegumus, ir jāsauc pie atbildības,” savu pārliecību pauž deputāte.

Visu rakstu varat lasīt 16. jūnija laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Teksts: Andra Ozola

Foto: no Sandras Kalnietes albuma

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.