Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ievieš iedzīvotājiem piešķirto atvieglojumu vienoto sistēmu

Šāda vienota sistēma ļaus iestādei vai komersantam viegli pārvaldīt atvieglojumu portfeli, kā arī iedzīvotājiem vairs nebūs nepieciešams nemitīgi uzrādīt statusu apliecinošus dokumentus.

Šodien stājas spēkā Atvieglojumu vienotās informācijas sistēmas likums, ar kuru ieviesta vienota atvieglojumu pārvaldības sistēma, tostarp platforma, kur iedzīvotājs nekavējoties varēs uzzinātu, kādi atvieglojumi viņam ir pieejami. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā, atvieglojuma devējam un pakalpojuma sniedzējam vienotās informācijas sistēmas lietošana būs obligāta no 2024.gada 1.novembra.

Šāda vienota sistēma ļaus iestādei vai komersantam viegli pārvaldīt atvieglojumu portfeli, kā arī iedzīvotājiem vairs nebūs nepieciešams nemitīgi uzrādīt statusu apliecinošus dokumentus, iepriekš akcentējuši likuma autori no Vides, aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas.

Atvieglojuma saņēmējiem tiks nodrošināta iespēja portālā “latvija.lv” redzēt tiem pienākošos atvieglojumus un kontrolēt, vai atvieglojuma pakalpojumu sniedzējs ir korekti uzskaitījis viņam sniegtos pakalpojumus un preces, teikts jaunā likuma anotācijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikts, ka regulējums attieksies uz atvieglojumiem, kuru piemērošanas brīdī nepieciešams identificēt atvieglojuma saņēmēju vai atvieglojuma saņēmējam izsniegto identifikācijas līdzekli, lai nodrošinātu precīzu atvieglojumu piemērošanu un izmantotā atvieglojuma datu uzskaiti.

Likums netiks piemērots atvieglojumiem, kas saistīti ar nodokļiem un nodevām, publiskas personas nekustamā īpašuma nomu, valsts sociālajiem pabalstiem, valsts sociālās apdrošināšanas pabalstiem un darba devēja izmaksātajiem pabalstiem, kā arī ar precēm un pakalpojumiem, kuri neatbilst normatīvajiem aktiem par to drošumu vai atbilstības novērtēšanu.

Atvieglojums ir dotācija, kompensācija, atlaide, pabalsts vai cits maksājums, kas tiek piešķirts privātpersonai saskaņā ar normatīvajiem aktiem vai līgumu, noteikts likumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim Latvijā izmantoja galvenokārt divas atvieglojumu administrēšanas pieejas: atvieglojuma maksājumus saņem pakalpojumu sniedzējs vai uzreiz pats atvieglojuma saņēmējs. Tādējādi līdz šim ir bijis grūti vai neiespējami pārbaudīt šos darījumus, kā arī veikt atvieglojumu saņemšanas neatkarīgu un uzticamu kontroli, teikts likuma anotācijā.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.