Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Igaunijā mājputniem konstatēta augsti patogēnā putnu gripa

Kādā mājputnu novietnē Igaunijā konstatēts augsti patogēnās putnu gripas (H5N1) uzliesmojums. Novietnē, kurā tiek turēti vairāk nekā 160 dažādu sugu putni, tostarp dējējvistas, pīles, zosis, baloži un pāvi, uzsākti slimības ierobežošanas un apkarošanas pasākumi, informē Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā gājputnu pavasara migrāciju un ar to saistītos putnu gripas riskus, PVD aicina Latvijas mājputnu turētājus stingri ievērot biodrošību un citus noteikumus, lai nepieļautu putnu gripas un citu slimību ievazāšanu novietnē.

PVD iesaka mājputnus nelaist ārā brīvi pastaigāties, lai nepieļautu to inficēšanos ar putnu gripu. Augsti patogēnā putnu gripa ir akūta, ļoti lipīga putnu infekcijas slimība, kam raksturīga augsta mirstība. Vīrusa rezervuāri un izplatītāji dabā ir savvaļas putni, sevišķi ūdensputni, kam slimība var noritēt bez raksturīgajām pazīmēm.

Mājputni var inficēties, nonākot kontaktā ar inficētajiem savvaļas putniem, to izdalījumiem un fekālijām. Tāpat putnus var inficēt ar piesārņotu ūdeni, barību vai priekšmetiem (apaviem, apģērbu, inventāru), uz kuriem nonācis vīruss.

Par visiem gadījumiem, kad ir aizdomas par mājputnu saslimšanu, PVD lūdz ziņot veterinārārstam, vai informēt tuvāko PVD pārvaldi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.