Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Īpašo bērnu māmiņas tiekas ”Veselības skoliņā”

  • “VESELĪBAS SKOLIŅĀ” tiek aktualizēti māmiņas interesējošie jautājumi.
    PUBLICITĀTES FOTO

Latvijas Bērnu fonda Jelgavas nodaļas sociālā projekta “Atklāj un iemīli sevi” laikā 11 īpašo bērnu māmiņām ir iespēja apmeklēt ķermeņa labsajūtas speciālistes Evas Dambītes un uztura zinātnes maģistres mikrobioloģes Diānas Daugavietes vadītās “Veselības skoliņas” piecas nodarbības, kas notiek reizi nedēļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Satiekoties pirmajā reizē, māmiņas varēja ieteikt sev aktuālas ar veselību saistītas tēmas, un, ņemot vērā viņu vēlmes, arī tika veidotas nākamās nodarbības. Kopumā māmiņas ir zinošas un arī iepriekš centušās praktizēt veselīgu dzīvesveidu,” atklāj E. Dambīte. Interesējošie jautājumi bija visdažādākie – imunitātes stiprināšana, stresa mazināšana, mentālā veselība, organisma attīrīšana, miega uzlabošana, vingrinājumi mugurai, svara samazināšana, ikdienas ēdienkarte u. c.

Svarīga pareiza ēšana un fiziskās aktivitātes

Divās nodarbībās E. Dambīte akcentēja ūdens patēriņa un sabalansētas ēšanas lomu ikdienā. Tika atgādināts par veselīga uztura šķīvja principu, kas ir proporcija starp šķiedrvielām, ogļhidrātiem, olbaltumvielām un taukiem. Pusei no šķīvja noteikti jābūt ar šķiedrvielām – dārzeņiem un augļiem –, ceturtajai daļai – ar olbaltumvielas saturošiem produktiem un atlikušajai ceturtajai daļai – ar ogļhidrātus saturošiem produktiem. Nedrīkst aizmirst par taukiem, kas arī nepieciešami mērenās devās. “Ūdens dzeršana ir aktuāla vienmēr un visiem cilvēkiem. Nepieciešamais ūdens daudzums, ko vajadzētu uzņemt diennaktī, ir atšķirīgs un atkarīgs no daudziem faktoriem – gaisa temperatūras, fiziskās aktivitātes, cilvēka vecuma, svara, veselības stāvokļa utt. Parasti tie ir 1,5–2 litri. Lai ūdeni būtu patīkamāk iedzert, to var droši papildināt ar dažādiem zaļumiem – piparmētru lapiņu, pētersīli, gurķa vai citrona miziņu.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Nākamajās nodarbībās pievērsīsimies gremošanas sistēmas darbības uzlabošanai, muguras veselībai un staltai stājai. Ieteikšu māmiņām piemērotus vingrinājumus, ko izpildīt konkrētu problēmu gadījumos. Būs tēma par fiziskās aktivitātes izvēli, ņemot vērā cilvēka ķermeņa konstitūciju un veselības stāvokli.

Ne visiem piemērota būs skriešana vai joga, un varbūt jāsāk ar pilnīgi kaut ko citu. Runāsim arī par skaistumu, piemēram, kā iegūt veselīgu ādu un skaistus matus, lietojot pareizu uzturu. Netiks aizmirsta acu veselība un redze, kas ir aktuāli, ilgstoši strādājot pie datora,” stāsta “Veselības skoliņas” vadītāja.

Zināšanas iedvesmo veselīgam dzīvesveidam

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visas nodarbības ir interaktīvas, kas nozīmē, ka māmiņas ne tikai sēž un klausās lekciju, bet arī aktīvi piedalās diskusijās, uzdod jautājumus un aizpilda testus. Arī pēc nodarbības beigām ir iespēja iegūt atbildes uz interesējušiem individuāliem jautājumiem.

E. Dambītei māmiņas atzinušas, ka ir sajūsmā par iespēju apmeklēt “Veselības skoliņu”, jo šeit var atkārtot jau ikdienas rutīnā aizmirstus faktus par veselības uzlabošanu. Iespējams saņemt atbildes uz konkrētiem jautājumiem sev saprotamā veidā un uzzināt jaunus un interesantus faktus par uzturvielām un ūdens lietošanu. Tas iedvesmo pielietot zināšanas praksē. Māmiņas ar nepacietību gaida katru nākamo tikšanās reizi.

“Veselības skoliņas” vadītāja novēl māmiņām censties pēc iespējas vairāk ieviest iegūtās zināšanas dzīvē un iedvesmot veselīgam dzīvesveidam arī savu ģimeni, draugus un kolēģus. ”Projekts ir vienreizēja iespēja satikties un pilnveidot sevi visdažādākos veidos. Var redzēt, kā pēc katras nodarbības uzlabojas māmiņu emocionālais stāvoklis un viņas burtiski atplaukst. Šī nav vienkārši labdarība, bet labdarība ar pievienoto vērtību, kas sniedz gandarījumu,” uzskata E. Dambīte.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.