Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Īrnieks nosmacē dzīvokļa saimnieku

Aprīļa sākumā Zemgales rajona tiesā Jelgavā tika nolasīta apsūdzība krimināllietā, kurā par slepkavību apsūdzēts Andrejs I.

Valsts apsūdzību uzturošais prokurors Pāvels Fiļipovs pauda, ka pierādījumu kopums apstiprina Andreja I. vainu citas personas prettiesiskā nonāvēšanā, kas izdarīta 2023. gada 6. augustā Jelgavā.

Andrejs I. apsūdzēts par noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 116. pantā. Tas ir sevišķi smags noziegums, par kuru soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Kā norādīts apsūdzībā, pagājušā gada 6. augusta naktī vai no rīta (izmeklēšanā precīzāk nenoskaidrotā laikā) Andrejam I. kādā dzīvoklī, kas atrodas Jelgavā, Paula Lejiņa ielā, izcēlās fizisks konflikts ar mājokļa saimnieku Pjotru S. Kautiņa laikā Andrejs I. paķēra kādu mīkstu priekšmetu, ko uzlika uz sava pretinieka sejas, tādā veidā aizspiežot viņa elpošanas ceļus – degunu un muti. Kas tieši tas bija par mīksto priekšmetu, pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrot neizdevās. Vēl Andrejs I. esot stipri saspiedis Pjotra kaklu, un viņa nāve iestājās mehāniskās asfiksijas rezultātā. Šajā kriminālprocesā par cietušo atzīts noslepkavotā dēls Oļegs, kurš lietā pieteicis gan mantiskā, gan morālā kaitējuma kompensāciju. Pieteiktā mantiskā kaitējuma kompensācija ir 1121,91 eiro, bet morālā – 32 550 eiro.

Kad tiesnese Laura France jautāja Andrejam I., vai viņš saprot, kādā noziedzīgā nodarījumā ir apsūdzēts, tas atbildēja ar vienu vārdu: “Jā.” Viņš nozieguma kvalifikāciju izrunājis ar savu advokāti, tā viņam esot skaidra. Savu vainu gan vīrietis pilnībā noliedza. Tieši tāpat apsūdzētais neatzina arī cietušā pieteiktās kompensācijas. Tiesas procesā tika uzsākta pilna pierādījumu pārbaude.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.