Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Īstā smiltsērkšķu saimniece – Elīna Cēsniece

Arī šo ceturtdien vakarā Elīnu redzēsim TV ekrānos raidījumā “Īstās latvju saimnieces”. Bet ikdienā viņa kopā ar vīru Eduardu saimnieko Ziemeļeiropā lielākajā (36 hektāri) vienšķirnes smiltsērkšķu dārzā “Zelt” Jelgavas pievārtē. Viņa, kā pati saka, labprāt uzņēmās ledlauža lomu un bija pirmā, kura aicināja saimnieces savās mājās un iepazīstināja ar Zemgales zelta ogām.
– Kā nonāci raidījumā “Īstās latvju saimnieces”?
Mani uzrunāja producenti. Tas bija pārsteigums. Ilgi mani nebija jāpārliecina, jo ik pa laikam gribas savu ikdienu pamainīt un mesties kādā piedzīvojumā. Manuprāt, ja piedāvā, tad “jālec iekšā”. Raidījumam ir laba slava, un tas parāda ne tikai konkrēto saimniecību, bet arī kopumā Latvijas dabu, ainavu un to, ko tā var piedāvāt.
– Nereti šādos raidījumos ar vērtēšanu ir tā, ka pārējie dalībnieki pirmajam neliek augstu atzīmi, taupot to kādam, kas varbūt ir labāks. Nav žēl, ka bija jābūt pirmajai?
Man nebija žēl, un es pat pati pieteicos, jo filmēšana labi sakrita ar ražas laiku mūsu smiltsērkšķu dārzā. Man vienmēr ir paticis uzstāties pirmajai, jo pēc tam ir mazāk pārdomu. Tu to izdari tā, kā pats esi gribējis, neietekmējoties no citiem. Runājot par atzīmēm – tās man nebija svarīgas. Kopā būšana, piedzīvojums kopā ar filmēšanas komandu, mazā Latvijas apceļošana un dāmu iepazīšana – tas bija svarīgākais. Es sarīkoju tādus svētkus, kādus man pašai patiktu apmeklēt. Pirmajai būt bija izaicinājums tādā ziņā, ka dāmas vēl līdz galam nebija iepazinušās, atmosfēra nebija tik brīva. Taču kādam bija jābūt ledlauzim, un es to lomu uzņēmos. Man bija prieks parādīt, kas mums te Zemgales zemītē izaudzis, un izdarīt to interesanti. Tāpēc mums bija bārmenis, īpaši atlasīti ēdieni, kurus izvēlējos, konsultējos ar saviem draugiem šefpavāriem un konditoriem. Gan lai pašai būtu izaicinājums, paceļot to latiņu augstāk, gan lai pārsteigtu viesus.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.