Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

IUB: Jelgavas autobusu parkam atļauts pirkt 32 lietotus autobusus arī no “Ferrus” meitas uzņēmuma

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) noraidījis uzņēmuma “B-Bus” sūdzību par pašvaldības kapitālsabiedrības “Jelgavas autobusu parks” izsludināto 32 lietotu autobusu iepirkuma konkursu. 

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) noraidījis uzņēmuma “B-Bus” sūdzību par pašvaldības kapitālsabiedrības “Jelgavas autobusu parks” izsludināto 32 lietotu autobusu iepirkuma konkursu. 
“B-Bus” ieskatā konkursa nosacījumi bija speciāli gatavoti uzņēmumam ar daļēju Krievijas kapitālu “Ferrus”, ko vada Jelgavas mēra Andra Rāviņa dēls Rihards Rāviņš. Līdz šim “Ferrus” autobusus Jelgavas autobusu parkam iznomāja. Tādējādi pašvaldības kapitālsabiedrībai ir atļauts turpināt iepirkuma konkursu, kur šo autobusu piegādei ir pieteikušies gan “B-Bus”, gan arī “Ferrus” meitas uzņēmums “Eco Bus” (tas tika nodalīts no mātes uzņēmuma šogad augustā). 

“B-Bus” piedāvā lētāk 
Izpētot publiski pieejamo informāciju, nākas secināt, ka “B-Bus” piedāvājums izskatās lētāks. Tas ir 752 tūkstoši eiro pret 859 tūkstošiem eiro, ko piedāvā “Eco Bus”. Taču konkurss nav noslēdzies, un, kā atzīst anonīms eksperts, var vēl būt jautājums, vai “B-Bus” piedāvājums atbilst nolikumam, kura prasības “B-Bus” apstrīdēja.
“Ziņas” jau rakstīja, ka biedrība “Jelgavas attīstībai” iestājās par to, ka autobusu iepirkuma prasībām vajadzētu būt godīgām pret visiem iespējamiem piegādātājiem. Tā rezultātā Konkurences padome pieprasīja izmaiņas iepirkuma nolikumā, kas arī tika veiktas. Tajā pašā laikā sūdzību IUB iesniedza uzņēmums “B-Bus”. Šī sūdzība netika atsaukta arī pēc tam, kad pēc Konkurences padomes pieprasījuma iepirkumā tika veiktas izmaņas.
Jelgavas autobusu parks konkursa rezultātus vēl nav paziņojis. IUB pārstāve Elīna Virtmane uzsver, ka pieņemts lēmums par labu pasūtītājam, kurš var turpināt iepirkumu, atvērt un izvērtēt piedāvājumus, kas iesniegti līdz noteiktajam termiņam – šī gada 18. septembrim. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visu rakstu lasiet 9. decembra “Zemgales Ziņās”

Teksts: Gaitis Grūtups

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.