Izaicini sevi basketbola metienu konkursā!

29. maijā paralēli 3×3 basketbola turnīram Jelgavā, Pasta salas slidotavā norisināsies arī basketbola metienu konkurss. Dalībnieki aicināti izmēģināt savus spēkus laikā no 11 līdz 14 bez iepriekšējas pieteikšanās, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”.

Basketbola metienu konkursā piedalīties var ikviens jelgavnieks vai pilsētas viesis bez vecuma ierobežojumiem. Zēni/vīrieši un meitenes/sievietes tiks vērtētas atsevišķi. Uzdevums: izpildīt uz laiku piecus sekmīgus trīspunktu metienus noteiktā secībā un piecus sekmīgus soda metienus. Atlecošo bumbu dalībnieks savāc pats.

Dalībnieks uzdevumu uzsāk no laukuma vidus (1). Izpildot pirmo metienu, sākas laika atskaite. Doties uz nākamo atzīmi drīkst pēc sekmīga trīspunktu metiena. No vidus atzīmes dalībnieks dodas uz labās puses stūri (2), izpilda trīspunktu  metienu līdz sekmīgam, tālāk kustība notiek uz pretējo pusi par 45 grādiem (3). Pēc sekmīga metiena, dalībnieks dodas pa labi (4) un izpilda metienu, metienu sērija noslēdzas kreisajā stūrī (5). Pēc pieciem sekmīgiem trīspunktu metieniem dalībnieks dodas uz soda metienu līniju un izpilda soda metienus, pēc pieciem sekmīgiem soda metieniem laiks tiek apturēts – uzdevums ir paveikts.

Pirmo reizi šāds basketbola metienu konkurss notika 2021. gada vasarā. Sieviešu grupā uzvarēja Amanda Gūtmane, kura uzdevumu paveica 14:56,18 minūtēs. Vīriešu konkurencē labāko laiku uzrādīja Mareks Rutka ar rezultātu 2:47,29 minūtes. Uzstādi jaunu rekordu!