Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Izbūvēs gājēju celiņu Platonē un noslēgs ceļa “Misas tilts – Glūdas” rekonstrukciju

Īstenojot Jelgavas novada ielu un ceļu infrastruktūras attīstības projektus, pašvaldība šogad iecerējusi izbūvēt apgaismotu gājēju celiņu Platonē un veikt ceļa “Misas tilts – Glūdas” esošās segas konstrukcijas pastiprināšanu ar cieto segumu. Pamatojoties uz Jelgavas novada domes aprīļa lēmumu, abi sagatavotie investīciju projektu pieteikumi iesniegti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) valsts aizņēmuma saņemšanai, informē Jelgavas novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būvprojekts “Apgaismota gājēju celiņa no A-8 līdz Platones centram izbūve” paredz veikt būvdarbus 1,197 km garumā autoceļos Vircava- Platone un Rīga-Jelgava-Lietuvas robeža. Plānots, ka apvienotais gājēju un velosipēdistu celiņš būs 2,50 m plats, ar betona bruģakmens segumu un nodalīts ar drošības barjerām.

Pašlaik posmā no A-8 līdz Platones centram gājēji un velosipēdisti pārvietojas pa ceļu nomalēm, kas ir dzīvībai bīstami, tāpēc celiņa izbūve būtiski uzlabotu satiksmes drošību. Investīciju projekta kopējās būvdarbu izmaksas ir 622 784,91 eiro.

Savukārt būvprojekta “Ceļa “Misas tilts – Glūdas” esošās segas konstrukcijas pastiprināšana ar cietā seguma izbūvi – 2.kārta”gaitā paredzēts noslēgt 2021.gadā sākto ceļa rekonstrukciju, uzklājot uz ceļa 6 m plata asfaltbetona segumu 0,5 km garumā. Investīciju projekta kopējās būvdarbu izmaksas ir 208 570,57 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būvniecības izmaksām iecerēts piesaistīt Valsts kases aizņēmumus, pamatojoties uz  2022.gada 22.februāra Ministru kabineta noteikumiem Nr. 143 – “Noteikumi par kritērijiem un kārtību, kādā 2022. gadā tiek izvērtēti un izsniegti valsts aizdevumi pašvaldībām Covid-19 izraisītās krīzes seku mazināšanai un novēršanai”.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.