Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Izglītojamie ar redzes vai dzirdes traucējumiem varēs saņemt atbrīvojumu no eksāmeniem

Ministru kabinets (MK) apstiprinājis Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotos grozījumus noteikumos par kārtību, kādā izglītojamie atbrīvojami no valsts pārbaudes darbiem, paredzot šajā mācību gadā iespēju atbrīvot no valsts pārbaudījumiem arī izglītojamos ar redzes vai dzirdes traucējumiem . Turpmākie risinājumi attiecībā uz izglītojamiem ar redzes traucējumiem vai dzirdes traucējumiem tiks izstrādāti, attīstot valsts pārbaudes darbu sistēmu un iekļaujošās izglītības un atbalsta pasākumu sistēmu izglītojamiem ar speciālām vajadzībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

MK noteikumu projektā noteikts, ka izglītojamo ar redzes vai dzirdes traucējumiem no valsts pārbaudījumiem atbrīvo ar izglītības iestādes vadītāja rīkojumu, pamatojoties uz pilngadīga izglītojamā vai nepilngadīga izglītojamā likumiskā pārstāvja iesniegumu un spēkā esošu valsts pedagoģiski medicīniskās komisijas atzinumu par izglītojamam ieteikto speciālās pamatizglītības vai speciālās vidējās izglītības programmu izglītojamiem ar redzes vai dzirdes traucējumiem.  

Tādējādi izglītojamiem ar redzes traucējumiem vai dzirdes traucējumiem tiek nodrošināta iespēja iegūt pamatotu atbrīvojumu no valsts pārbaudījumiem, kā rezultātā izglītojamais, beidzot 9. klasi, varēs saņemt apliecību par pamatizglītību, vai, beidzot 12. klasi, atestātu par vispārējo vidējo izglītību, kas nodrošinās izglītojamam tiesības uz izglītību nākamajā pakāpē.

Ministru kabineta noteikumu projekts ir saskaņots ar Finanšu ministriju, Tieslietu ministriju, Veselības ministriju, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību, Latvijas izglītības vadītāju asociāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministru kabineta noteikumu projekts “Grozījumi Ministru kabineta 2023. gada 24. janvāra noteikumos Nr. 31 “Kārtība, kādā izglītojamie atbrīvojami no noteiktajiem valsts pārbaudījumiem”” pieejami Ministru kabineta tīmekļvietnē.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.