Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Izlaiduma klases Jelgavā pulcē pēdējais zvans

Šodien vairākās Jelgavas pilsētas skolās 9. un 12. klašu skolēniem skanēja pēdējais zvans, kas simboliski noslēdz mācību gadu un reizē ievada eksāmenu laiku, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzrunātie skolēni atzīst, ka šī diena ir satraukuma pilna, jo priekšā eksāmeni, jāizvēlas, kur tālāk studēt, ko savā dzīvē darīt.

Pēdējais zvans Jelgavas pils aulā šodien izskanēja Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas topošajiem absolventiem. Svinīgo pasākumu 12. klašu skolēniem ar dziesmām un dejām ievadīja sākumskolēni, savu vēlējumu bija sagatavojuši arī 11. klases izglītojamie.

Skolas direktore Valentīna Maido, uzrunājot topošos absolventus, jautāja, vai viņi ir aizdomājušies par šī pasākuma nozīmi. “Ja esat šeit, tas nozīmē, ka esat gatavi pacelt spārnus un doties prom savā dzīvē. Zvanam ir simboliska nozīme – tas jūs aicināja kopā 1. septembrī, skolas zvans uz stundu audzināja jūsu apņēmību, raksturu un disciplinēja. To spilgti apliecināja pandēmijas laiks un attālinātās mācības. Ja modinātājpulksteņa zvanu varēja nospiest un gulēt tālāk, ar skolas zvanu tā nevarēja. Paldies jums, jaunieši, par kopā būšanu. Vēlu veiksmi eksāmenos, un pārdomājiet, ko jūs darāt, jo eksāmena rezultātam ir ļoti liela nozīme jūsu nākotnē,” tā V.Maido.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēdējā zvana dienā labākajiem topošajiem absolventiem pasniegtas zelta, sudraba un bronzas liecības.  

Uzrunātie Tehnoloģiju vidusskolas 12. klases skolēni atzīst, ka ir satraukums un mazliet arī skumjas. Satraukums par eksāmeniem, vai viss izdosies kā iecerēts, vai iecerētā studiju programma būs viņiem piemērotākā, kāds vēl svārstās par augstskolas izvēli, satraukums ir arī par to, kā veiksies lielajā dzīvē. Savukārt skumjas ir par to, ka pavisam drīz jāšķiras no draudzīgā klases kolektīva. “Viens dzīves posms pavisam drīz noslēgsies. Ir zināms satraukums par eksāmeniem, par studijām. Esmu nolēmusi studēt Valsts policijas koledžā un vēlāk atgriezties darbā Jelgavā,” saka Katrīna, kura saņēma skolas Atzinības rakstu par aktīvu sabiedrisko darbu skolā.

Pēdējais zvans šodien izskanēja arī Jelgavas Valsts ģimnāzijā, Pārlielupes pamatskolā, Jelgavas pamatskolā “Valdeka”-attīstības centrā, bet pārējās pilsētas skolās tas skanēs nākamnedēļ.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamnedēļ gan 9., gan 12. klasēm notiks valsts pārbaudījumu darbi. 17. maijā divpadsmitajiem būs eksāmens latviešu valodā, 20. maijā – matemātikā, bet 9. klasēm pārbaudījums valsts valodā notiks 18. un 19. maijā.

2021./ 2022. mācību gads  9. klašu skolēniem oficiāli noslēgsies 14. jūnijā, bet 12.klašu beidzējiem – 21. jūnijā.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.