Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Izlīdzina līdzfinansējuma apmēru privātajiem bērnudārziem Jelgavas novadā

Jelgavas novada dome apstiprinājusi Jelgavas novada pašvaldības līdzfinansējuma apmēru privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm, izlīdzinot līdzfinansējuma apmēru bijušajā Ozolnieku un Jelgavas novadā, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No šī gada 1.marta pašvaldības līdzfinansējums par vienu izglītojamo, kas apmeklē privāto bērnudārzu, būs 266,99 eiro par bērnu no pusotra gada līdz četru gadu vecumam un 167,12 eiro par bērnu obligātās sagatavošanas vecumā.

Līdz šim bijušajos Jelgavas un Ozolnieku novados pašvaldības līdzfinansējuma apmērs privātajām izglītības iestādēm bija atšķirīgs. 

Bijušajā Jelgavas novadā tas bija 218,95 eiro no pusotra gada līdz piecu gadu vecumam un 129,34 eiro obligātās sagatavošanas vecumā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt bijušajā Ozolnieku novadā šis finansējums bija 277,05 eiro no pusotra gada līdz piecu gadu vecumam un 190,52 eiro obligātās sagatavošanas vecumā. 

Līdzfinansējuma apmērs katru gadu tiek aprēķināts, pamatojoties uz Ministru kabineta noteikumiem, kas nosaka izmaksu noteikšanas metodiku un kārtību.

Jelgavas novadā kopumā ir 1778 izglītojamie pirmsskolas izglītības vecumā. Jelgavas novadā ir viena privātā pirmsskolas izglītības iestāde – “Saliņa” Ozolniekos, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu. Savukārt 56 Jelgavas novada pašvaldībā deklarēti bērni mācās kādā no citu pašvaldību privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.