Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

IZM: Pašvaldībām nav tiesību lemt par attālināto mācību noteikšanu visās tās dibinātajās izglītības iestādēs kopumā

Attālinātās mācības skolās drīkst noteikt tikai normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos un pašvaldībām nav tiesību lemt par attālināto mācību noteikšanu visās tās dibinātajās izglītības iestādēs kopumā.

Attālinātās mācības skolās drīkst noteikt tikai normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos un pašvaldībām nav tiesību lemt par attālināto mācību noteikšanu visās tās dibinātajās izglītības iestādēs kopumā, aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) komunikācijas nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

IZM uzsver, ka lēmumu par attālinātām mācībām jāpieņem katras izglītības iestādes vadītājam, savukārt izglītības iestādes dibinātājam ir jāpieņem lēmums par tā saskaņošanu.

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP) uzsver, ka IZM “neatbalsta un neatbalstīs pašvaldību patvaļu spēkā esošo noteikumu interpretācijā”. Skolēniem ir jāmācās klātienē un, tikai objektīvi pamatojot, var būt pieļaujamas kādas izņēmuma atkāpes.

“Laikā, kad skolēni, vecāki un izglītības iestādes jau tā dzīvo paaugstināta stresa apstākļos, ir nepieņemami dažas dienas pirms plānotās atgriešanās klātienes mācībās pieņemt lēmumus par attālināta izglītības procesa īstenošanu,” uzskata ministre.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

IZM atgādina, ka izglītības iestādei jāīsteno mācības attālināti, ja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) konstatējis izglītības iestādē ļoti augstu Covid-19 infekcijas izplatības risku, pirmsskolas piecus un sešus gadus vecajiem bērniem, pamata un vidējās izglītības pakāpes skolēnam noteikta mājas karantīna, kā arī, ja izglītības programmas īstenošanas vietā ir izsludināta karantīna.

Mācības attālināti var organizēt tā mācību priekšmeta (kursa) skolēniem, kuru pedagogam noteikti obligāti pretepidēmijas – mājas karantīnas, izolācijas pasākumi, kā arī tā mācību priekšmeta (kursa) izglītojamiem, kuru pedagogs nevar īstenot mācību procesu klātienē citu izglītības iestādes vadītāja vai dibinātāja noteiktu pamatotu iemeslu dēļ.

Individuālās konsultācijas var organizēt attālināti mācību priekšmetos (kursos), kuros skolēniem šajā mācību gadā ir paredzēti valsts pārbaudes darbi izglītības pakāpes noslēgumā, kā arī tiem bērniem, kuri ir pakļauti priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riskam pamatizglītības un vidējās izglītības pakāpē. Attālinātas mācības var organizēt, ja vismaz 1/3 no attiecīgās klases skolēniem atrodas mājas karantīnā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ārkārtējās situācijas laikā līdz 2022.gada 11.janvārim – izglītības iestāde mācību procesu var īstenot attālināti arī rotācijas kārtībā – ne vairāk kā piecas darba dienas mēnesī tikai 7.-12.klases skolēniem. Šī iespēja paredzēta, lai skolas izvairītos no dažādu klašu plūsmu pārklāšanās, bet nevis pārietu attālinātājā režīmā visās šajās klašu grupās. Rotācijas principu nepiemēro 1.-6.klases skolēniem, skaidro IZM.

Attālināti mācīties var, ja ir apgrūtināta attiecīgās klases (grupas, kursa) mācību priekšmetu pedagogu un citu izglītības iestādē nodarbināto pieejamība kvalitatīva mācību procesa īstenošanai un nodrošināšanai klātienē.

IZM paziņojums seko pēc tam, kad atsevišķas pašvaldības, piemēram, Rīga, Ventspils un Liepāja, ir paziņojušas, ka klātienes mācību atsākšanu par nedēļu atliks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā vēstīts, no 15.novembra izglītības process visās izglītības pakāpēs atkal jānotiek klātienē. Izglītības iestādēm jāievēro visi jau līdz šim īstenotie drošības pasākumi – skolēniem un nodarbinātajiem jānēsā sejas maskas, jāievēro distancēšanās un higiēnas prasības, jāvēdina telpas, kā arī jāveic regulāra skolēnu testēšana. Savukārt attālināto mācību īstenošana pieļaujama tikai un vienīgi stingri normatīvajos aktos noteiktos gadījumos.

IZM uzsver, ka klātienes mācības ir vienīgā iespēja gan kvalitatīva izglītības process nodrošināšanai, gan bērnu psihoemocioanālās labsajūtas veicināšanai. Tomēr, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī un joprojām augstos Covid-19 saslimstības rādītājus, skolām ir iespēja mācību procesu atsevišķās klašu grupās vai pat visai izglītības iestādei noteiktu laika periodu īstenot attālināti.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.