Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Izpilddirektore Lonerte nomaksā pašvaldībai nodarīto skādi un saņem rājienu

Bez lielas ieinteresētības, pieciem deputātiem vispār neierodoties uz Jelgavas novada domes ārkārtas domes sēdi, bet pārējiem tā arī neuzdodot jautājumus izpilddirektorei Līgai Lonertei, piektdien apmēram pusstundā tika izskatīts jautājums par viņas disciplinārlietu. Sēdes beigās ar 11 balsīm “par” L. Lonertei tika rakstiski izteikts rājiens par pārkāpumiem agrākajā darbībā. Balsojumā nepiedalījās deputāti Uldis Ainārs (Jaunā Vienotība), Jānis Kažotnieks (Zaļā partija) un Irina Dolgova (Saskaņa), kuri protestējot pret kārtību, priekšlaicīgi aizgāja no sēžu zāles.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mēs, Jelgavas novada domes deputāti, neesam tiesneši, lai varētu izlemt par kāda konkrēta darbinieka pārkāpumiem, tāpēc pašvaldība uzraugošajām iestādēm – Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB), Vides un reģionālās attīstības ministrijai, Iepirkumu uzraudzības birojam – ir nosūtījusi Disciplinārlietas komisijas iesniegto ziņojumu. Ja uzraugošās iestādes lūgs pārvērtēt kādus pārkāpumus, tad dome tos skatīs atkārtoti,” skaidro Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis (Latvijas attīstībai). Viņš piebilst, ka L.Lonerte līdz 2022. gada februārim ir pilnībā atmaksājusi pašvaldības kapitālsabiedrībai “Jelgavas novada KU” 2574 eiro, ko viņa likumu nezināšanas dēļ sev kā šī uzņēmuma kapitāldaļu turētāja bija agrāk piemaksājusi pie izpilddirektores algas.

L. Lonerte sēdē uzsvēra, ka, pildot Jelgavas novada izpilddirektores pienākumus, rūpīgi gādājusi par pašvaldības ekonomiskā, saimnieciskā izdevīguma un likumiskā ietvara ievērošanu, kā arī pašvaldības ilgtermiņa attīstību.

Deputāts Uldis Ainārs, kas reizē bija L.Lonertes disciplinārlietas komisijas vadītājs uzsvēra, ka vēlas saņemt paskaidrojumus par vairākiem jautājumiem, tostarp par izpilddirektores dienesta auto lietojumu, kur daudzkārt uzrādītie maršruti neatbilst nobrauktajiem kilometriem. “Pirms diviem gadiem Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piesprieda nosacītu cietumsodu robežsargam, kurš, lejot savā privātajā automašīnā degvielu nepilnu piecdesmit eiro apmērā, bija norēķinājies ar valsts naudu. Skatot disciplinārlietas materiālus, rodas aizdomas, ka pašvaldībai nodarītais materiālais kaitējums ir daudz lielāks,” teic U.Ainārs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk 28. aprīļa “Zemgales Ziņās”

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.