Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Izsludina pieteikšanos darbam 14. Saeimas vēlēšanu iecirkņos Jelgavā

Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Vēlēšanu komisija no 27. jūlija līdz 19. augustam izsludina vēlēšanu iecirkņa komisiju locekļa kandidātu pieteikšanos darbam Jelgavas pašvaldības vēlēšanu iecirkņos 14. Saeimas vēlēšanām, kas notiks 1. oktobrī, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Jānis Dēvics informē, ka kopumā pilsētā darbosies 15 vēlēšanu iecirkņi un katra iecirkņa vēlēšanu komisijā strādās septiņi cilvēki. Līdz ar to pavisam pilsētas vēlēšanu iecirkņu komisijās Saeimas vēlēšanu laikā būs nodarbināti 105 komisiju locekļi.

Tiesības izvirzīt un pieteikt savus pārstāvjus iecirkņa komisijā ir:

  • reģistrētām politiskām partijām vai reģistrētu politisko partiju apvienībām (katra politiskā partija vai politisko partiju apvienība, vēlētāju grupa vai Jelgavas vēlēšanu komisijas loceklis katrā iecirknī drīkst izvirzīt un pieteikt ne vairāk kā septiņus kandidātus).
  • vēlētāju grupai, ko veido ne mazāk kā desmit vēlētāji.
  • attiecīgās vēlēšanu komisijas loceklim.

Par iecirkņa komisijas locekli var pieteikt ikvienu vēlētāju:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • kurš prot latviešu valodu;
  • kuram ir vismaz vispārējā vidējā izglītība;
  • kurš vēlēšanās nav pieteikts par deputāta kandidātu vai nav pilnvarotā persona kandidātu saraksta iesniegšanai;
  • kurš nav Eiropas Parlamenta, Saeimas, attiecīgās republikas pilsētas domes vai novada domes deputāts;
  • kurš nav citas vēlēšanu komisijas loceklis vai citas iecirkņa komisijas loceklis, izņemot gadījumu, kad pašvaldību vēlēšanu komisija drīkst pildīt iecirkņa komisijas pienākumus.

Pieteikums katram vēlēšanu iecirkņa komisiju locekļa kandidātam jāsagatavo uz speciālas veidlapas (“Vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļa kandidāta pieteikums”), kas pieejama Centrālās vēlēšanu komisijas tīmekļvietnē www.cvk.lv, apakšsadaļā “Tiesibu-akti/veidlapas”.

Vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļa kandidātu pieteikumi jāiesniedz līdz 19. augustam:

1. Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Vēlēšanu komisijai, Skolotāju ielā 8, Jelgavā, atstājot pieteikumus speciālā pie ārdurvīm esošā vēlēšanu komisijas pastkastītē;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2. elektroniski uz e-pastu: vk@jelgava.lv;

3. Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā, Lielajā ielā 11, Jelgavā, 1. stāvā. Pieņemšanas laiki: pirmdienās no 8.00 – 19.00, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās no 8.00 līdz 17.00, piektdienās no 8.00 – 14.00.

Pilsētas Vēlēšanu komisijai 22. augustā ir jāinformē CVK par iecirkņu komisiju izvedi. Savukārt pēc tam sāksies komisiju locekļu apmācības. Intensīvākais darba cēliens vēlēšanu komisijām būs vēlēšanu nedēļas laikā un vēlēšanu dienā, bet aktīvs darbs sāksies jau no septembra vidus.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.