Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Izsludināta pieteikšanās sociālās uzņēmējdarbības programmai “Augšup” ar kopējo grantu apmēru 56 000 eiro

Otrdien, 2.aprīlī, sākta projektu pieņemšana sociālās uzņēmējdarbības grantu programmai “Augšup”, ko īsteno SEB banka kopā ar Ķekavas, Mārupes, Olaines, Ropažu, Siguldas un Jelgavas novadiem. Pretendēt uz finansiālo atbalstu varēs gan strādājoši uzņēmumi, gan vēl neīstenotu biznesa ideju autori. Kopējais grantu apmērs šogad būs līdz 56 000 eiro, informē Jelgavas novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekšējos gados programmā piedalījās Pierīgas pašvaldības, taču šogad programma ir paplašinājusies un tai pievienojies arī Jelgavas novads. Maksimālā naudas summa vienam grantam būs 8 000 eiro, un uz to var pretendēt gan uzņēmumi, kas jau veic vai plāno veikt sociālo uzņēmējdarbību kādā no minētajiem novadiem, gan arī jaunu sociālā biznesa ideju autori. 

SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars: “Pēdējos gados pasaulē un arī Latvijā arvien vairāk redzam jaunus uzņēmumus, kuru mērķis nav tikai peļņas gūšana, bet galvenokārt – pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā vai apkārtējā vidē. Sociālās uzņēmējdarbības fenomens apliecina, ka peļņa un sabiedriski nozīmīgs mērķis nav savstarpēji izslēdzoši faktori. Ar grantu programmu “Augšup” vēlamies arī Latvijā veicināt jēgpilnu un dažādām sabiedrības grupām nozīmīgu biznesa ideju dzīvotspēju. Aicinām pieteikties granta saņemšanai gan esošos, gan topošos uzņēmējus, lai ar savu ieceri palīdzētu veicināt pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā.”

“Kopš 2015. gada Jelgavas novada pašvaldība organizējusi biznesa ideju konkursu „Esi uzņēmējs Jelgavas novadā” un sniegusi iespēju saņemt nepieciešamo biznesa uzrāvienu novada jaunajiem mazajiem un vidējiem uzņēmumiem un tiem, kas vēl tikai auklē savu biznesa ideju. Šo gadu laikā finansiālu atbalstu teju 65 tūkstošu eiro apmērā  saņēmuši 33 jaunie uzņēmēji. Šogad esam lēmuši iet nedaudz citu ceļu un, sadarbojoties ar  SEB banku un vēl piecām citām pašvaldībām, savu uzmanību un atbalstu vērst tieši sociālās uzņēmējdarbības virzienā. Grantu programmai “Augšup” šis būs trešais norises gads un tā jau spējusi pierādīt, kā publiskais un privātais sektors, savstarpēji sadarbojoties, var veicināt tādu ideju rašanos un attīstību, kas spēj risināt sabiedrībā aktuālas problēmas caur uzņēmējdarbības prizmu,” stāsta Tūrisma un uzņēmējdarbības nodaļas vadītāja Ilze Matusa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesniegt projektus var līdz 30. aprīlim. Tālāk tos vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs gan biznesa profesionāļi, gan sociālās uzņēmējdarbības jomas un pašvaldību pārstāvji. Rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks jūnijā. 

Grantu programma “Augšup” norisināsies jau trešo reizi. Pērn programmas ietvaros atbalstu savas sociālās uzņēmējdarbības idejas īstenošanai saņēma seši uzņēmēji.

Informācija par pieteikšanos atrodama ŠEIT.

Foto: jelgavasnovads.lv un unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.