Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Izstādē “Zinātne Latvijai 2023″ varēs iepazīt 12 Latvijas zinātniekus

Šodien, 6. janvārī, pulksten 15.00 izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša Rīgā atklās izstādi “Zinātne Latvijai 2023”, kas Āgenskalna tirgū būs aplūkojama līdz 26. janvārim. Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) veidotais “Zinātne Latvijai” kalendārs un izstāde jau sesto gadu vēsta par 12 Latvijas un diasporas  zinātniekiem un zinātniecēm, kas pārstāv dažādas paaudzes, dažādas zinātnes nozares un zinātniskās institūcijas, tādējādi parādot Latvijas zinātnes spēku un daudzveidību, informē IZM Komunikācijas nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2023. gada kalendārā starp 12 izciliem Latvijas zinātniekiem iekļauts stāsts par Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes – LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte – LLU) Veterinārmedicīnas fakultātes Klīniskā institūta asociēto profesorei un vadošo pētnieci Līgu Kovaļčuku.

Arī šogad tik dažādas zinātnes jomas kā literatūra, ģenētika, materiālzinātne, mūzika, kosmoss, virtuālās realitātes tehnoloģijas, militārā un veterinārā medicīna, bioloģija un fizika izstādē pārstāv 12 zinātnes personības.

Kopīgi ar stāstu par L. Kovaļčuku kalendārs ļaus iepazīt arī Dr.sc.ing. Lindu Lanceri (Vidzemes Augstskolas Sociotehnisko sistēmu inženierijas institūta Virtuālās un papildinātās realitātes laboratorijas pētniece), Kārli Rāceni (Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Nefroloģijas centra ārsts – internists, RSU Militārās medicīnas pētījumu un studiju centra doktorants un pētnieks), PH. D. Annu Kļučņiku (molekulārās bioloģijas zinātniece Lielbritānijas uzņēmumā “Laverock Therapeutics”), Mg. phys. Kristapu Paļski (RTU un LU studiju programmas “Daļiņu fizika un paātrinātāju tehnoloģijas” doktorantūras students, CERN pētnieks), Mg. sc. ing. Andu Barkāni (RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Polimērmateriālu institūta pētniece un doktorante), Dr.phys. Alekseju Zolotarjovu (LU Cietvielu fizikas institūta vadošais pētnieks, Optisko materiālu laboratorijas vadītājs), Mg. sc. biol. Ēriku Krūzi (Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” pētnieks), Dr. philol. Zitu Kārklu (literatūrzinātniece un kritiķe, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētniece), Dr. biol. Jāni Stāvusi (ģenētiķis, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra pētnieks), Dr. sc. ing. Inesi Vārnu (LU Ģeodēzijas un ģeoinformātikas institūta vadošā pētniece) un DMA Kristu Auznieku (docētājs JVLMA, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra rezidējošais komponists).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādes apmeklētāji varēs ne tikai aplūkot fotogrāfes Ivetas Gabaliņas veidotos zinātnieku portretus, bet ar QR koda palīdzību noskatīties arī trīs minūšu garu video stāstu par katru no pētniekiem un tādējādi tuvāk iepazīt gan zinātnieku, gan viņa pārstāvēto zinātnes nozari.

Iepriekšējos gados Zinātne Latvijai kalendārā jau iekļauti stāsti LBTU zinātniekiem, ar tiem iepazīties var, izmantojot šo saiti.

Kalendāru un izstādi “Zinātne Latvijai 2023” Izglītības un zinātnes ministrija veidojusi sadarbībā ar dizaina servisa aģentūru “Ozols Ir”, fotogrāfi Ivetu Gabaliņu un video režisoru Kristapu Mozgiru ERAF projekta “Integrētie nacionālā līmeņa pasākumi Latvijas pētniecības un attīstības interešu pārstāvības stiprināšanai Eiropas pētniecības telpā” ietvaros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: publicitātes

 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.