Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jāņa Čakstes ielu Dobelē ekspluatācijā nodos šovasar

Šogad pēc tehnoloģiskā pārtraukuma turpināsies 2022. gadā uzsāktie vairāku Dobeles novada pašvaldības ceļu segumu atjaunošanas darbi, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Visus Dobeles pilsētas iedzīvotājus interesē, kad tiks izbūvēta Jāņa Čakstes iela. Šobrīd jau ir atsākti būvdarbi, un objektu plānots nodot ekspluatācijā vasaras vidū. Būvdarbus veic būvfirma SIA “Ceļinieks 01”. Kopējās šī projekta realizācijas izmaksas pārsniedz 2,5 miljonus eiro,” atklāj Komunālās nodaļas vadītāja Elvija Namsone.

Runājot par jaunajām iecerēm 2023. gadā, viņa stāsta, ka plānots izstrādāt būvniecības ieceres dokumentāciju un atjaunot Riekstiņu ceļa Bikstu pagastā segumu. Kā arī Dobelē, Aucē un Bēnē tiks veikta grantēto ielu seguma dubultā virsmas apstrāde. Tāpat Dobeles novada teritorijā notiks asfaltseguma atjaunošana ar pilno tehnoloģiju.

Speciālistiem uzdots izvērtēt apakšzemes komunikāciju stāvokli Viestura un Uzvaras ielā Dobelē, lai novērtētu šo ielu brauktuvju segumu, kas patlaban ir diezgan kritiskā stāvoklī. Ja tiks secināts, ka komunikācijas ir apmierinošā stāvoklī, tiks apsvērta iespēja atjaunot vien brauktuvju segumu, lai ielas sakārtotu kaut uz neilgu laiku, neveicot inženierkomunikāciju maiņu, kas ievērojami sadārdzina būvdarbus. Līdz ar to Viestura un Uzvaras ielas kapitālas pārbūves darbi tiks atlikti uz aptuveni pieciem gadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl Komunālās nodaļas vadītāja piebilst: “Dobeles iedzīvotājus jau ilgāku laiku ir interesējis jautājums arī par “mazo” pilsētas ieliņu pārbūvi vai to seguma atjaunošanu. Šogad tiks izstrādāta būvniecības dokumentācija un veikti Liepu ielas pārbūves darbi, kuriem plānots ņemt aizņēmumu. Prognozējamās būvdarbu izmaksas varētu būt ap pusmiljons eiro.”

Uzsākti arī projektēšanas darbi gājēju celiņa izbūvei Penkulē un Jelgavas ielā Aucē.

Vēl E.Namsone paskaidro, ka notiek stāvlaukuma Zaļajā ielā 22 (pie PII “Spodrītis”) projektēšana. “Šis jautājums ir bijis aktuāls jau vairāku gadu garumā – pie bērnudārza “Spodrītis” regulāri no rītiem un vakaros ir situācijas, kad vecākiem nav citas iespējas, kā novietot savus transportlīdzekļus pāri ielai daudzdzīvokļu māju pagalmā vai pie veikala “Maxima”. Nu iedzīvotāju ērtībām taps jauns stāvlaukums,” teic speciāliste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceļu būvdarbi Dobeles novada pašvaldībā

■ Ceļš Nr. 6031 Šoseja–Dobele-Lestene–Aizstrautnieki–Kalna Oši” 0,00–1,43 km Aizstrautnieku ciemā

■ Ceļš Nr. 5416 Centra ceļš 0,00–1,02 km Bikstu ciemā, Bikstu pagastā

■ Ceļš Nr. 5413 Centrs–Tukuma ceļš 0,00–0,62 km un pievadceļš pagastmājai 0,00–0,10 km Bikstu ciemā, Bikstu pagastā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

■ Ceļš Nr. 8432 Noras–Rūķīši 0,00–0,23 km (grants segums) un 0,23–0,53 km (asfalta segums) Penkules ciemā, Penkules pagastā

Foto: Dobele.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.