Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Janvārī notiks ceturtā fizikas komandu olimpiāde

Nākamgad 15.janvārī vairākās vietās norisināsies ceturtā fizikas komandu olimpiāde, informēja Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas absolvents un galvenais olimpiādes organizators Jānis Pudāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas un Rīgas Tehniskās universitātes inženierzinātņu vidusskolas absolventi un skolēni rīkos ceturto Fizikas komandu olimpiādi, kas norisināsies 2023.gada 15.janvārī un pulcēs 8.-12. klašu skolēnus no visas Latvijas.

Arī šoreiz tehnoloģiju uzņēmums “Tet” turpinās atbalstīt olimpiādes norisi, lai sekmētu tās izaugsmi. Starp atbalstītājiem arī Cietvielu fizikas institūts, “Latvenergo”, Valsts izglītības satura centrs, “Lemona” un citi tehnoloģiju uzņēmumi.

2021./2022. mācību gadā olimpiādē piedalījās vairāk nekā 450 skolēni no visas Latvijas un tika pārstāvētas 104 komandas. Šogad, atšķirībā no iepriekšēja gada, kad pirmā olimpiādes kārta norisinājās attālināti, olimpiādi plānots rīkot klātienē vairākās Latvijas vietās vienlaicīgi – Rīgā, Daugavpilī un Valmierā, kas padarīs to pieejamāku un piesaistīs vairāk interesentus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ideja par olimpiādes veidošanu Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēniem radās pirms četriem gadiem, iedvesmojoties no matemātikas komandu olimpiādes “Atvērtās kopa”.

Olimpiādes dalībniekiem būs jārisina paaugstinātas grūtības fizikas uzdevumi, kā arī laboratorijas darbs un demonstrējumus, kas pārbaudīs skolēnu spējas strādāt komandā un demonstrēt prasmes un zināšanas fizikā. Skolēni savu dalību Fizikas komandu olimpiādē var pieteikt līdz 2023.gada 6.janvārim, aizpildot reģistrēšanās formu mājaslapā “fko.lv”.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.