Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jātiek vaļā no padomju laika mantojuma

“Trešais pasaules karš ir sācies. Jā, nemirst mūsu cilvēki, mēs par to maksājam ar saviem maciņiem. Paralēli iet otra, ideoloģiskā puse, ir laiks, lai notiktu attīrīšanās no šiem nosaukumiem,” tā vēsturnieks un Jelgavas domes deputāts Andris Tomašūns komentē biedrības “Publiskās atmiņas centrs” Jelgavas valstspilsētas domes deputātiem nosūtīto vēstuli, kurā tautas kalpi aicināti lemt par trīs ielu pārdēvēšanu Jelgavā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būtu jāpārdēvē trīs ielas

Saskaņā ar Publiskās atmiņas centra rīcībā esošo informāciju Jelgavas pašvaldības teritorijā ir vairāki komunistisko totalitāro režīmu vai rusifikāciju godinošie oficiālie vietvārdi.

Augusta Kirhenšteina Staļina okupācijas kolaborantu valdības ministru, Latvijas Padomju Sociālistiskās Republikas Ministru padomes locekli, Baltijas hercogistes Zemes padomes locekli, LPSR Augstākās Padomes un PSRS Augstākās Padomes deputātu Pauli Lejiņu godinoša Paula Lejiņa iela. Juliana Baltazara Marhļevska Rietumtautu komunistiskās universitātes mācībspēku Moricu Edvardu Zilberu (pazīstams kā rakstnieks un pedagogs Sudrabu Edžus) godinoša Sudrabu Edžus iela. PSRS Tautas komisāru padomes priekšsēdētāja Vladimira Iļjiča Ļeņina vissavienības pionieru organizāciju slavinošā Pionieru iela.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visu rakstu lasiet 4. augusta laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Teksts: Andra Ozola

Foto: Eva Mellēna

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.