Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jau piekto gadu pēc kārtas 21. jūnijā Īlē skanēs kamermūzika

Godinot operdziedātāju un Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri Jāni Vītiņu, Dobeles novada pašvaldība sadarbībā ar Vītiņa dzimtas pārstāvi, dziedātāju un diriģenti Noru Kalniņu, 21. jūnijā organizē kamermūzikas koncertu brīvā dabā Spārnu pilskalnā. Šogad, atzīmējot piecgadi, tiek gatavota izvērsta trīsdaļīga muzikālā programma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

21. jūnija vakars sāksies pulksten 18 Īles luterāņu baznīcā ar garīgās mūzikas koncertu, kur izskanēs opusi no dāņu un vācu komponistu daiļrades – Dītriha Bukstehūdes, Heinrika Šica un Johana Sebastiāna Baha. Pulksten 19.30 sekos jau ierastā Spārnu pilskalna daļa, šoreiz tur valdīs īpaši dzirkstoša svētku programma ar itāļu zelta baroka pārstāvjiem – Antonio Vivaldi, Georgu Frīdrihu Hendeli un retāk atskaņoto Džovanni Alberto Ristori. Vakara noslēgumā ap pulksten 21, velkot paralēles ar pagātni, kad Jāņa Vītiņa sieva vasaras saulgriežu naktī pilskalnā dziedājusi tautasdziesmas, šogad tiks aizdegts Jāņu ugunskurs un klausītāji varēs baudīt a cappella saulgriežu dziedājumus Anša Bētiņa un Artūra Čukura interpretācijā.

21. jūnijā Īlē muzicēs senās mūzikas interpreti, dziedātāji – Ieva Sumeja, Aija Veismane, Nora Kalniņa un Ansis Bētiņš. Instrumentālajā sastāvā jau ceturto gadu nemainīgi pie klavesīna un ērģeļpozitīva Gertruda Jerjomenko. Pilskalnā atgriezīsies baroka čelliste Māra Botmane, kura muzicējusi tur pirms trim gadiem. Pirmo reizi Īlē skanēs divu traversflautu – Kristīnes Stumbures un Maijas Kļaviņas – dueti. Izskaņā dažādu tautu saulgriežu dziedājumi Anša Bētiņa un Artūra Čukura vadībā. Sekojot savai dabiskajai interesei par dažādu periodu, reģionu un stilu dziedāšanas tradīcijām, Ansis un Artūrs ir izveidojuši Slāvu Dziesmu kolekciju. Dziedājumi tiek atskaņoti raksturīgajā “baltās balss” manierē, neprasot būtisku apskaņošanu vai pavadījumu. Kā ierasts, vakaru vadīs Orests Silabriedis.

Īles luterāņu baznīca ir 17. gadsimta dievnams, kas savu trešo atdzimšanu sāka pirms astoņiem gadiem, kad interesi par to izrādīja diriģents Ints Teterovskis un jauniešu koris “Balsis”. Kopš tā laika baznīca no grausta ir atdzimusi par skaistu kultūras telpu Zemgalē – akustiso koncertzāli “ĪLE”. Īles Spārnu pilskalnā kopš 2019. gada vasaras ir izskanējušas četras dažādas kamermūzikas koncertprogrammas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncerta rīkotāji atgādina, ka vēlams līdzi ņemt pledu sēdēšanai un parūpēties arī par uzkodām un kādu atspirdzinošu dzērienu. Neatņemama sastāvdaļa ir arī veldzējoša pelde Spārnu ezerā pirms vai pēc koncerta.

Ieeja koncertā 10 euro, pensionāriem 5 euro. Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā www.bilesuparadize.lv un uz vietas koncerta dienā.

Koncertu atbalsta Dobeles novada pašvaldība.

Foto: Nora Kalniņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.