Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jau rīt – Notāru dienas 2022. Šogad iedzīvotājiem iespēja saņemt notāru bezmaksas konsultācijas attālināti

26. oktobrī, Latvijas Zvērinātu notāru padome (LZNP) rīko ikgadējās Notāru dienas, kas bija plānotas šī gada sākumā, bet tika atceltas, sākoties karam Ukrainā. Notāru dienās plānots runāt par jautājumiem, kas saistīti ar nekustamā īpašuma darījumiem, īpaši apstākļos, kad sabiedrībā valda neziņa par to, kā rīkoties ar nekustamo īpašumu energokrīzes laikā. Liela daļa Latvijas iedzīvotāju joprojām neapzinās juridiskos un finansiālos riskus, kas saistās ar īpašuma pirkšanu, pārdošanu, dāvināšanu, mantošanu un citām darbībām, informē Latvijas Zvērinātu notāru padome.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad Notāru dienas tiek rīkotas jau 17. reizi. Ir izveidota patiesos notikumos balstīta “Krāpšanas rokasgrāmata”, un Notāru dienas sāksies 26. oktobra rītā ar tās atvēršanas pasākumu.

Vēlāk, no pulksten 16.00 līdz pulksten 18.00, visi Latvijas notāri būs pieejami platformā Zoom un ikviens varēs saņemt personisku bezmaksas konsultāciju par jautājumiem, kas saistīti ar nekustamo īpašumu: dzīvokli, māju vai zemi.

Ar ko sākt, ja gribu nopirkt dzīvokli? Ar ko sākt, ja gribu to pārdot? Vai tiešām pastāv risks, ka manu mantoto māju var atņemt sveši cilvēki? Šķietami vienkāršie jautājumi tomēr norāda uz cilvēku zināšanu un izpratnes trūkumu. Uz šiem jautājumiem iedzīvotājiem būs iespēja rast atbildes jau rīt, bez maksas attālināti saņemot notāru konsultācijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā norāda LZNP, gadu no gada Latvijas iedzīvotāji iekrīt krāpnieku nagos. Precīza statistika par to, cik daudz šādu gadījumu ir, nav zināma. Toties pilnīgi precīzi ir zināmas katra gadījuma sekas – zaudēts īpašums un zaudēta uzticība valstij, jo Satversmē garantētās tiesības uz īpašumu nav tikušas aizsargātas.

No vienas puses, krāpniecības darījumi kļūst arvien primitīvāki, jo, izmantojot likuma robus, ar viltu izkrāpt īpašumus un gūt materiālu labumu nemaz nav sarežģīti; no otras puses, kā liecina Finanšu izlūkošanas dienesta informācija, krāpnieki darījumus ar nekustamo īpašumu labprāt izmanto, lai legalizētu noziedzīgi iegūtus līdzekļus, un šajos gadījumos tā jau ir sarežģītāka shēma.

Aktuālā informācija par Notāru dienu pasākumiem pieejama Mans Notārs kontā platformā Facebook un portālā latvijasnotars.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieslēgšanās attālinātajām konsultācijām platformā Zoom, izmantojot saiti: https://latvijasnotars-lv.zoom.us/j/85841163460?pwd=ejR2ZENod0xkTHEzcWJhTmlXR3dOdz09

Meeting ID: 858 4116 3460

Passcode: 117296

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.