Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jaunā bērnudārza būvniecība Jelgavā jāpabeidz šoruden

Turpinās būvdarbi Jelgavā, Brīvības bulvārī 31A, kur top jauna pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde. Tajā būs vieta 160 mazajiem jelgavniekiem, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būvnieks lēš, ka šobrīd ir paveikti aptuveni 70 procenti rekonstrukcijas un pārbūves darbu, un šovasar galvenais akcents ir uz apkārtējās teritorijas labiekārtošanu, fasādes un iekštelpu sakārtošanu. Būvdarbiem jābūt pabeigtiem oktobrī.

Lai risinātu pieprasījumu pēc vietām pašvaldības bērnudārzos, īstenojot projektu “Ēkas pārbūve par pirmsskolas izglītības iestādi Brīvības bulvārī 31A, Jelgavā”, Brīvības bulvārī 31A tiek veidota mūsdienīga pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde. Tajā būs astoņas audzēkņu grupiņas – četras no tām izvietosies rekonstruētajā ēkas daļā, bet vēl četras – jaunuzceltajā piebūvē. Kopumā bērnudārzā paredzētas 160 vietas.

Būvniecības darbus iepirkuma konkursa rezultātā kopš 2020. gada oktobra veic SIA “Selva būve”. Lai ar būvniekiem pārrunātu darba procesu, šomēnes topošo bērnudārzu apmeklēja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Jelgavas pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes vadītāja Gunita Osīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Selva būve” pārstāvis Kaspars Urbanovičs stāsta – kā jau rekonstruējot vecu ēku, ik pa laikam parādās kāda iepriekš neparedzēta problēma, kurai jāmeklē risinājums. “Ir uzbūvēts jaunais korpuss, uzklāts jumta segums, visā ēkā izbūvētas starpsienas, pielāgojot telpas bērnudārza vajadzībām, salikti logi, izbūvētas inženierkomunikācijas, ugunsdrošības sistēma, piekļuves sistēma ēkai, videonovērošanas sistēma, ventilācija, un šobrīd tās pieslēguma mezgli tiek salāgoti ar iekārtām. Apkures sistēmu un siltumpunktu izbūvējām jau ziemā, lai varam to lietot un mūsu darbiniekiem būtu komfortabli darba apstākļi mīnus grādos, turklāt tas bija svarīgi, lai ēka žūtu. Šobrīd ir nokrāsotas jau aptuveni 90 procenti ēkas sienu pirmajā kārtā un visur sagatavotas grīdas.

Divās telpās – sporta zālē un svinību zālē – drīzumā sāksies parketa ieklāšana, grupu telpās un gaiteņos paredzēts linolejs, saimnieciskajās telpās – flīzes,” stāsta darbu vadītājs, papildinot, ka vienā no gaiteņiem uz grīdas tiks iestrādāta Latvijas karte, kurā īpaši atzīmēta Jelgava.

Būvnieki norāda, ka ir nosiltināts un pirms krāsošanas tiek apmests ēkas vecais korpuss, bet jaunajai ēkas daļai jau samontēti paneļi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šovasar galvenais akcents ir uz apkārtējās teritorijas labiekārtošanu – pagalmā jau izbūvēts saimniecības ēkas karkass, ir jāveido celiņi ar bruģa segumu, grupiņu rotaļu laukumi, kuros būs arī lapenes. Līdzīgi kā pats bērnudārzs, arī saimniecības ēka un lapenes būs pelēcīgā tonī,” stāsta K.Urbanovičs. Tāpat būvnieki aktīvi turpina ēkas iekšdarbus. Jāpiebilst, ka šajā bērnudārzā paredzēts izbūvēt pacēlāju, lai arī otrajā stāvā varētu nokļūt cilvēki ar kustību traucējumiem.

Covid-19 pandēmija un ģeopolitiskā situācija skārusi arī šī projekta īstenošanas termiņus – būvdarbu izpildes termiņš ir pagarināts par četriem mēnešiem. Ikdienā objektā strādā vairāk nekā 30 cilvēku, bet drīzumā to skaits pieaugs, jo darbu sāks arī linoleja ieklājēji un flīzētāji.

SIA “Selva būve” norāda, ka lielāko daļu materiālu jau bija sagādājuši laicīgi. “Piemēram, krāsas, gaismekļi, radiatori, linolejs, grīdas flīzes mums jau ir, procesā ir santehnikas un durvju piegāde. Paļaujamies uz piegādātāju, ka viss tiks atgādāts laicīgi,” tā K.Urbanovičs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta kopējās izmaksas ir 2 768 306,62 eiro, no tiem 1 904 000 eiro ir aizņēmums Valsts kasē, bet 864 306,62 eiro – pašvaldības budžeta līdzekļi.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.