Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jaunā sasaukuma LLU Konventu vadīs profesors Kaspars Vārtukapteinis

Kaspars Vārtukapteinis

23. februārī uz pirmo sēdi attālināti sanāca 11. sasaukuma Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Konvents, kas ir augstskolas personāla pilnvarota augstākā koleģiālā pārstāvības, vadības un lēmējinstitūcija. Viens no pirmajiem jaunā Konventa sasaukuma pienākumiem bija prezidija vēlēšanas., informē LLU.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunajā 11. sasaukuma Konventā no dažādām universitātes struktūrvienībām izvirzīti 140 akadēmiskā personāla, 40 studējošo un 20 vispārējā personāla pārstāvji, kuri savas kompetences ietvaros pildīs Konventa locekļu pienākumus turpmākos trīs gadus.

Lai Konvents sāktu savu darbu, tika organizētas priekšsēža, priekšsēža vietnieka un sekretāra vēlēšanas. Ar 145 balsīm kā Konventa priekšsēdis ievēlēts Tehniskās fakultātes profesors Kaspars Vārtukapteinis, bet ar 159 balsīm par priekšsēža vietnieku atkārtoti ievēlēts Meža fakultātes profesors Linards Sisenis. 10. sasaukuma Konventa priekšsēdis Gints Birzietis vēlēšanās nekandidēja, jo ir ievēlēts kā LLU akadēmiskā personāla pārstāvis augstskolas padomē.

Konventa sekretāra pienākumus turpmāk pildīs Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes profesore Anita Auziņa, par kuru nobalsoja 164 Konventa locekļi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konvents ievēlēja arī jaunās Akadēmiskās šķīrējtiesas sastāvu, kuram pievienosies arī divi LLU studējošo izvirzītie pārstāvji.

Sēdē Konvents iepazinās ar desmitā sasaukuma Konventa priekšsēža vietnieka Linarda Siseņa ziņojumu par Konventa darbības rezultātiem pēdējo trīs gadu laikā, savukārt desmitā sasaukuma Senāta priekšsēža vietniece Līga Paura ziņoja par Senāta darbības rezultātu aizvadītajā gadā un Akadēmiskās šķīrējtiesas priekšsēde Evita Straumīte ziņoja par Akadēmiskās Šķīrējtiesas darbu.

Pamatojoties uz 2021. gada 17. februāra Konventa lēmumu nr. 10 – 7, par universitātes darbības rezultātiem 2021. gadā ziņoja rektore, profesore Irina Pilvere, akcentējot sasniegumus pētniecības, izglītības un pārvaldības pilnveides programmu īstenošanā un raksturojot galvenos universitātes izaicinājumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā 2021. gada 16. augustā spēkā stājās grozījumi Augstskolu likumā, kas paredz sistēmiskas pārmaiņas augstskolās, 2022. gadā LLU tiks izstrādāta jauna Satversme un ieviesta augstskolas padome kā lēmējinstitūcija. Līdz ar to Konventa kā universitātes Satversmes sapulces funkcijas turpmāk mainīsies. Turpināsies arī darbs ar LLU stratēģijas 2022. – 2027. gadam izstrādi, studiju virzienu izvērtēšanu un akreditāciju, studiju programmu eksporta veicināšanu un LLU kvalitātes vadības sistēmas pilnveidi.

Foto: LLU

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.