Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jaunajiem vilcieniem tukšos vagonus nost nekabinās

2023. gada augusta beigas – tāds ir satiksmes ministra Jāņa Vitenberga solītais laiks, kad Latvijā dzelzceļa satiksmē sāksies pasažieru pārvadājumi ar jaunajiem Čehijā ražotajiem elektrovilcieniem. Diemžēl izskatās, ka jauno elektrovilcienu iekļaušana transporta sistēmā neatrisinās veco problēmu – agri rītos un vakaros elektrovilcieni līnijās ap Rīgu brauc pustukši.

Pagājušās svētdienas vakarā pulksten 22.20 “Zemgales Ziņas” novēroja, kā Jelgavas stacijā pienāk elektrovilciens, kas bija izgājis no Rīgas 21.35. Ienākšana Jelgavas stacijā notika precīzi noteiktajā laikā. Četri vagoni – tāds ir elektrovilcienu Rīga–Jelgava sastāvs visas dienas garumā.

No vilciena izkāpa 43 cilvēki. Uz pirmā vagona sāniem uzraksts, ka tajā ir 58 vietas. Secinājums: visi līdz Jelgavai atbraukušie pasažieri varētu ērti sasēsties pirmajā vagonā. Pēc tāda aprēķina sanāk, ka trīs no četriem vagoniem vizināti pa tukšo. No vilciena izkāpušais mašīnists, laipni atbildot uz “Zemgales Ziņu” iebildi par nelielo braucēju skaitu, paskaidroja, ka pasažieri taču izkāpa arī pieturās līdz Jelgavai.

Pēc stundas ceturkšņa pulksten 22.36 vilciens devās atceļā uz Rīgu. Jelgavā tajā iekāpa desmit cilvēki. Pēdējās pulksten 22.27 ar skrejriteņiem piebrauca divas sportiskas kundzes apmēram piecdesmit gadu vecumā.

Satiksmes eksministrs Tālis Linkaits sarunā ar “Zemgales Ziņām” teic, ka diemžēl jaunie vilcieni nebūs izjaucami. Viņaprāt, nekur pasaulē piepilsētas vilcienus pa vagoniem elastīgi nedala un nepielāgo braucēju skaitam. T.Linkaits uzsver, ka dalījums pēc pasažieru ietilpības pastāv vienīgi tālsatiksmes starptautiskajiem vilcieniem un vilcieniem, kas brauc tuvajos maršrutos. Otrajiem vagonu sastāvi parasti ir īsāki.


Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.