Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jauniešiem ir iespēja pieteikties apceļot Eiropu bez maksas

Tiek izsludināta pirmā pieteikumu iesniegšanas kārta 2022. gadā iniciatīvai “DiscoverEU”, kas ļauj 18 gadus veciem jauniešiem, galvenokārt pārvietojoties ar vilcienu, iepazīt Eiropu. Jaunieši, kas dzīvo programmas “Erasmus+” valstīs, no šodienas, 7. aprīļa pulksten 12.00 līdz 21. aprīlim pulksten 12.00 varēs pieteikties uz vienu no 35 000 bezmaksas ceļošanas kartēm, informē Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No šā gada “DiscoverEU” ir daļa no programmas “Erasmus+”. Līdz ar šīm izmaiņām un pateicoties ārkārtas finansējumam 2022. gadam – Eiropas Jaunatnes gadam, 2022. gadā būs pieejami 70 000 ceļošanas karšu: 35 000 karšu – šodien izsludinātajā pieteikumu iesniegšanas kārtā un vēl 35 000 karšu – oktobrī plānotajā pieteikumu iesniegšanas kārtā. Līdz ar “DiscoverEU” iekļaušanu programmā “Erasmus+” pieteikumus pirmo reizi varēs iesniegt arī jaunieši no Islandes, Lihtenšteinas, Ziemeļmaķedonijas, Norvēģijas, Serbijas un Turcijas.

Kandidāti, kas dzimuši laikā no 2003. gada 1. jūlija līdz 2004. gada 30. jūnijam un būs sekmīgi aizpildījuši atlases anketu, laikposmā no 2022. gada 1. jūlija līdz 2023. gada 30. jūnijam varēs līdz pat 30 dienām ceļot pa Eiropu. Jaunieši, kuri savu 18. dzimšanas dienu svinēs gada otrajā pusē, varēs pieteikties atlases kārtā, kas tiks organizēta oktobrī.

Turklāt dalībnieki līdz ar ceļošanas karti tagad saņems “DiscoverEU” atlaižu karti, kas vairāk nekā 40 000 vietās dos iespējas saņemt atlaides sabiedriskajā transportā, kā arī attiecībā uz kultūru, izmitināšanu, ēdināšanu, sportu un citiem pakalpojumiem, kas pieejami visās programmas valstīs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai palielinātu mācīšanās dimensiju, ko sniedz pieredze “DiscoverEU”, “Erasmus+” valstu aģentūras rīkos informatīvās sanāksmes un tikšanās, lai jaunos ceļotājus sagatavotu ceļojumam un rosinātu mācīšanās pieredzi no līdzbiedriem. Ar šo sanāksmju starpniecību “DiscoverEU” mērķis ir veicināt diskusijas par ilgtspēju, kultūru un Eiropas identitāti. Īpaša uzmanība tiek veltīta iekļaušanai. Dalībniekiem ar invaliditāti vai veselības problēmām ceļojumos līdzi var doties kāda pavadošā persona. Šādiem dalībniekiem tiek segti ne vien ceļa izdevumi, bet arī papildu individuālā palīdzība.

Komisija aicina ceļot ilgtspējīgi, proti, ar vilcienu. Izņēmumi pieļaujami tikai tiem jauniešiem, kuri citādi nevar nokļūt kontinentālajā Eiropā, lai sāktu ceļojumu ar vilcienu. Tāpēc jauniešiem no tālākajiem reģioniem, aizjūras zemēm un teritorijām, kā arī attāliem apgabaliem un salām ir pieejami īpaši noteikumi.

Plašāka informācija: “DiscoverEU”: jauns aicinājums, kas ļaus vēl lielākam skaitam jauniešu ceļot (europa.eu)

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.