Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jauno rakstnieku konkursa finālistiem dod papildus laiku romānu nostrādāšanai

Pēc ilgām un spraigām diskusijām tika panākta vienošanās, ka neviens no trīs fināla darbiem pagaidām nav izceļams kā labāks par pārējiem. Turklāt visiem darbiem vēl ir nepieciešami būtiski uzlabojumi gan satura, gan struktūras ziņā, lai tos varētu uzskatīt par rediģējamiem un sagatavojamiem izdošanai.

Lasīšanas veicināšanas projekta “Bibliotēka” organizētā Jauno rakstnieku konkursa uzvarētājam bija jākļūst zināmam novembra beigās, tomēr organizatori nedaudz atkāpušies no sākotnējās ieceres un nolēmuši dod trīs jauno romānu autoriem papildu laiku darbu uzlabošanai, balsoties uz redaktoru ieteikumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā informēja projekta “Bibliotēka” satura veidotāja un koordinatore Daiga Katrīna Bitēna, konkursa pēdējā kārtā, kurā romānus vērtēja izdevniecības “Dienas Grāmata” redaktori Dace Sparāne-Freimane, Vents Zvaigzne un Gundega Blumberga, pēc ilgām un spraigām diskusijām tika panākta vienošanās, ka neviens no trīs fināla darbiem pagaidām nav izceļams kā labāks par pārējiem. Turklāt visiem darbiem vēl ir nepieciešami būtiski uzlabojumi gan satura, gan struktūras ziņā, lai tos varētu uzskatīt par rediģējamiem un sagatavojamiem izdošanai.

Pēc Bitēnas paustā, nolemts, ka konkursa finālistiem – “Hromam”, Karīnai Šternai un Tomam Deimondam Barvidim – tiks dota iespēja uzlabot darbus, un iesniegt atjaunotu manuskripta versiju līdz 2022.gada 1.martam. Izdevniecības “Dienas Grāmata” redaktori sniegs jaunajiem rakstniekiem konkrētas rekomendācijas, un martā veiks atkārtotu darbu lasīšanas un vērtēšanas procesu.

Projekta “Bibliotēka” iniciētais Jauno rakstnieku konkurss tika izsludināts šī gada februārī, un dalību tajā pieteica 122 dalībnieki. Manuskriptus konkursam iesniedza 45 dalībnieki, no kuriem publiskā balsojuma un žūrijas vērtējuma ceļā tika izvēlēti desmit pusfinālisti. Ar pusfināla darbiem pilnā apjomā iepazinās žūrijas komisija, izvirzot pēdējai vērtēšanas kārtai trīs romānus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauno rakstnieku konkursa iecere joprojām ir izdot vienu romānu ar ilggadēja latviešu literatūras mecenāta “Baltic International Bank” (BIB) finansiālu atbalstu 3000 eiro apmērā. Uzvarētājs saņems arī apmaksātu publicitāti savam pirmajam romānam projektā “Bibliotēka”, kā arī iespēju vienu mēnesi pavadīt Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā Ventspilī. Bitēna atzīmēja, ka turpmākā konkursa norise atkarīga fināla dalībnieku iesaistes darbu uzlabošanās.

Projekts “Bibliotēka” ir latviešu literatūras mecenāta BIB iniciēts sociāls projekts ar mērķi veicināt lasīšanu un rakstniecību Latvijā. “Bibliotēka” savu darbību sāka 2018.gadā, publicējot interviju sēriju ar Latvijas literatūrā un kultūrā nozīmīgām personām par literatūras vērtību cilvēka dzīvē. Pateicoties plašajai sabiedrības atsaucībai un iesaistei, 2019.gadā projekts tika turpināts ar ceļojošās izstādes “Dzimtas grāmata” izveidi, savukārt 2020.gadā tika radīta sērija ģimenēm ar maziem bērniem “Iemīlēt grāmatu!” un klajā nāca izdevums “Dzimtu ģerboņi mūsdienu Latvijā”.

Projekta laikā regulāri tiek veidotas iniciatīvas un aicinājumi dažādām sabiedrības grupām, ar mērķi pievērst uzmanību literatūrai kā pārmantojamai vērtībai un vecināt lasīšanas paradumu veidošanos sabiedrībā.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.